1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Savran: Ağustos ayı Türk milleti için zaferler ayıdır.
Savran: Ağustos ayı Türk milleti için zaferler ayıdır.

Savran: Ağustos ayı Türk milleti için zaferler ayıdır.

MHP Selçuklu İlçe Başkanı Süleyman Savran; “Ağustos ayı Türk milleti için zaferler ayıdır. Türk milleti bu ayda yaptığı bütün savaşları zaferle sonuçlandırmıştır" dedi

A+A-

MHP Selçuklu İlçe Başkanı Süleyman Savran; “Ağustos ayı Türk milleti için zaferler ayıdır. Türk milleti bu ayda yaptığı bütün savaşları zaferle sonuçlandırmıştır. Malazgirt meydan savaşı, Mohaç meydan Savaşı, Sakarya Meydan savaşı ve 26Ağustos 1922'de başlayıp 30 Ağustos 1922 de Türk ordusunun zaferiyle sona eren Başkomutanlık meydan savaşı.Bugün 950.zafer yılını kutladığımız Malazgirt Meydan Savaşı Türk milletine Anadolu'nun kapılarının açıldığı savaştır. Bu meydan savaşı Dünya meydan savaşları literatürüne bir ordunun kendi sayısının dört katı bir orduyu kısa bir zaman içinde mağlup ettiği bir savaş olarak girmiştir.

Selçuklu MHP İlçe Başkanı Süleyman Savran konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi. “ Malazgirt meydan savaşı aynı zamanda Hilal - Haç savaşlarının ikidir. Batı Hun devleti Atilla zamanında Roma'ya kadar ilerlemiştir. Bu savaşlar Hilal-Haç savaşından önce Türk'ün cihana hakim olma anlayışı ile yaptığı fetihler dir. Oğuz Kağan atamızın "Gök çadırımız, yer yatağımız olsun" düşüncesidir.

Hilalin Haç'a galip geldiği bu savaş Türklere Anadolu kapılarını sonuna kadar açmıştır. Türkülerin daha fazla ilerlemesini önlemek amacıyla Hristiyan dünyası çeşitli tarihlerde büyük kuvvetlere Müslüman Türk milletine savaş açmışlardır. Zırhlarındaki haç işaretinden dolayı haçlı ordusu olarak anılmışlardır.

Haç'ın Hilal' e karşı mücadelesi hiç bitmemiştir; sonsuza kadar da devam edecektir.

Bu savaş eski yöntemlerden faklıdır. Kültür emperyalizmi yoluyla, İçimizden bazılarını satın alarak insanlarımızı devletimize karşı kışkırtma ve bizi içten yıkma gibi. Bunların örneklerini çokça gördük ve yaşadık.

Malazgirt meydan zaferinin 950.yılı kutlu olsun. Bize Anadolu'nun kapılarını açanlara; başta Büyük Selçuklu hakanı Alparslan olmak üzere onunla birlikte savaşan bütün şehit ve gazilerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânları Cennet kabirleri nur olsun inşallah.

22 Ağustos 1922 günü başlayıp 30 Ağustos 1922 günü Türk ordusunun zaferiyle sona eren Başkomutanlık Meydan Savaşının 99. YILI ve Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu savaşlarda Türk ordularının başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Allah rahmet eylesin mekanları Cennet kabirleri nur olsun inşallah. NE MUTLU Türk'üm diyene!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.