1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Sayın Başbakanım
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Başbakanım

A+A-
Sayın Başbakanım 65. Hükümeti kuralı yaklaşık 4 ay oldu. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun gidişini bir Konyalı olarak üzüntüyle karşılamış olmakla birlikte, sizin Başbakanlığa gelmenizden de pek mutlu olmadım.  Bence sizden çok daha kabiliyetli ve Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak, çok değerli milletvekillerimiz o makama getirilebilirdi. Ancak Cumhurbaşkanımız öyle uygun gördü. Reisin bir bildiği var dedik. Sizi her şeye rağmen başımızın üstüne koyduk.
Şimdilik Deaş ve Suriye ile, Sayın Cumhurbaşkanımızın Vatandaş nezdindeki güven ve itibarı ile günü kurtarıyorsunuz, ancak bu böyle gitmez.
Vatandaş günü birlik gündemlerden kurtulup, normal manşetlere döndüğünde sizin şu ana kadar son derece başarısız bir Başbakan olduğunuz gerçeği ile yüz yüze kalacak. Kimse yanlış anlamasın, Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği yoldan gittiği için değil, kendi hataları nedeniyle güvenilirliğini kaybediyor.
Nedenlerini bir bir sıralayacağım.. Umarım bizi küçümsemez sesimize kulak verir ve vatandaşın taleplerine cevap verirsiniz, aksi halde Adalet ve Kalkınma Partisi sizin iktidarınız döneminde Yıldırım Akbulut dönemine döner. Sayın Cumhurbaşkanımızın bugüne kadar tırnaklarıyla kazıya kazıya bu günlere getirdiği partiyi ANAP’ın durumuna düşürürsünüz.  Cumhurbaşkanımızda 2023-2070 vizyonu için umarım geç kalmadan Sayın Binali Yıldırımı uyarır.

Nedenlerini sıralamaya başlayalım…

1.       Terörle mücadele dirayet gerektirir. Sadece işi güvenlik güçlerine yıkmakla pasiflikten, aktifliğe geçmekle terör bitmez, bu zihniyetle giderseniz, her gün şehit haberlerini duymaya devam ederiz. Eğer gerçekten terörü bitirmek istiyorsanız ki başka yolu yok, siyasetçi olarak eli taşın altına koyup kaçak güreşmeden… Bir hafta içinde bu hainlerin tüm karargahlarını başlarına yıkarsınız.

2.        Teröristlerin en büyük maddi, silah ve insan destekçisi Avrupa ile ABD’dir. Eğer yeniden büyük Türkiye, 2023-2070 hedefleri olan bir Türkiye görmek istiyorsak, dirayetli, kimseye hesap vermeyen, hesap soran bir Türkiye olmalıyız. Kıçı kırık Yunanistan kendisine iltica eden hainleri bizlere hala vermedi. Almanya’nın, Fransa’nın, İngiltere’nin, ABD’nin her yanı alçak hainlerle dolu ve bunları bize tercih ediyorlar. O zaman bu hainlerle nasıl müttefikiz ve müttefik kalacağız.. Bu hainlerin Natosu da, incirlikteki ASKERLERİ DE GERİ BASSIN. Atın bunları bu topraklardan. Halka başka, bunların büyükelçilerine başka konuşursanız, bir süre sonra bunu kimse yemez.

3.      
Bu ülkenin vatandaşlarının vergisi, hainlerin hainliklerinin bedelini ödemek için, bu hainleri beslemek için toplanmıyor. Güneydoğu’da kullanılan kaçak elektriği bu vatandaş ödüyor, bölgenin imarını bu vatandaş ödüyor, Konya’da dahi olmayan havalimanı kadar geniş ve ferah yolların parasını bu vatandaş ödüyorsa, lütfen hain kimden nerden olursa olsun cezası idam olmalıdır, sesinizin tonu ne kadar yüksek çıkarsa çıksın, masayı ne kadar yumruklarsanız yumruklayın siz de idam çıkaracak cesaret yok.  Lütfen referanduma gidin, BU VATANDAŞI DİNLEYİN.

4.       Ne adalet te, ne de sağlıkta tek icraatınız yok, vatandaş sizden güzel haberler bekliyor. Adalet vatandaşın güvenini sağlayacak yasaları bekliyor, sağlık ise paralandı.. Sizden çözüm bekliyor.. Siz 23 ile çok büyük müjde veriyorsunuz, 80 milyon vatandaş sizden ufak bir adım bekliyor. Sizden tık çıkmıyor..

5.       Eğitim Allah’a emanet.. Güneydoğu’da 14 bin pkklı öğretmen var diyorsunuz, bunlarla eğitime başlamayacağız diyorsunuz, arkasından da bunları diğer bölgelere kaydıracağız diyorsunuz,, bir başka yerde de atacağız diyorsunuz. Hangisine inanalım? Atacakmısınız, diğer bölgelere mi kaydıracaksınız? Bu hainlerin de fetöcüler kadar hain olduklarını bildiğiniz halde neden diğer bölgelere kaydıracağız dediniz?

6.       Emekli ne oldu? Hikaye mi dinliyor bunca vatandaş? Yok emekliye promosyon, ulen ne promosyonmuş.. Başbakandan bile daha ünlü hale geldi.. Her ay onlarca haberi yapılıyor. Sonra emekliye maaşının 5 katı kadar sıfır faizli kredi verilecek, hesabına geçecek, 36 ay sıfır faizle maaşından peyder pey kesilecekti, ne oldu? Bu da mı güme gitti?

7.       Sayın Başbakan Sayın Kılıçdaroğlu’na çok güveniyor, Sayın Kılıçdaroğlu’nun ipiyle kuyuya inersen, kusura bakmayın ama o kuyuda kalırsınız Başbakanım.. Vatandaşa verdiğiniz bir diğer söz, mecliste ki hainlerle işbirliği yapan hainlerin, kaldırdığınız dokunulmazlıkların hayata geçirilmesi. Tüm dokunulmazlığı kaldırılanların hergün devlete ve millete meydan okumasını değil adalete Kılıçdaroğlu’da dahil olmak üzere hesap vermesini bekliyoruz.

8.        2023 hedeflerinde 500 milyar dolar ihracat hedefi vardı, bi 155 milyara çıktık, sonra geri bastık.. 2017 yılına herhalde 145 milyar dolarla gireceğiz.. Peki 2023 vizyonu bu halde nasıl tutacak Sayın Başbakanım? Ekonomimiz iyi durumda değil.. Dışa bağımlılık devam ediyor.. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere bıraktığı emaneti iyi idare edemezseniz, 2023 de bu günleri çok ararız..

9.       Sadece 23 ilin devlet desteğine değil tüm bölgelerin devlet desteğine ihtiyacı var.. Toprak bakımından bir ülkeden bile büyük olan Konya’nın ihracaatı 1 milyar dolar civarındaysa, ulaşım, arazi ve her türlü şartları her imkana sahip ise hükümet nerdedir demek, herhalde hepimizin görevidir..

10.   Bir yer de aynı konuda masaya vuruyorsunuz, sesinizin çıktığı kadar haykırıyorsunuz, bir başka yer de sanki siz değilsiniz aynı konuda çok merhametli ve sakinsiniz.
Yazılacak çok şey var ama, şimdilik bu kadar.. Umarım hükümet yetkilileri söylediklerimizi dikkate alırlar, çünkü vatandaşın güveneceği, güven duyacağı bir dal şimdilik yok. 
Bu yazı toplam 326 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.