1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. SAYIN CUMHURBAŞKANIM DANIŞMANLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAYIN CUMHURBAŞKANIM DANIŞMANLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

A+A-

Sayın Cumhurbaşkanım yine esti gürledi. Ekonomiyi kötü gösterenler kötü niyetlidir. Faizleri yüksek tutan banka kötü niyetlidir.

Sayın Cumhurbaşkanım en yakınındakiler kötü niyetli olabilir, ancak hele benim gibi hiçbir şeye tenezzül etmemiş sadece Allah Rızası için doğruları yazan, ekonominin iyiye gitmediğini her sefer açıklayan bir köşe yazarı olarak kötü niyetli ilan edilmem şahsımı oldukça üzdü.

“Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” Maide suresi, 8.

Rabbim ne buyurduysa o. Yolundan sapmak yok. Doğruları düzelinceye kadar söylemeye devam edeceğiz.

Bugüne kadar her zaman Milli Görüş geleneğini destekleyen, Milli Görüş sevdalısı biri olmaktan şeref duyarak, birileri yine ağzına almaktan korkarken, mevki ve koltuk için elbise değiştirirken, ister farklı siyasi parti ister cemaat adı altında ki oluşumlara, hele bu vatandaşın kanını emenlere her zaman ilk eleştiri getirenlerden birisiydim.

Herkes sırt sıvazlarken, Ağam, Paşam, Hacım, Hocam derken şahsım, Rahmetli Erbakan Hocamın gördüğünü görerek, daha 2011 yılında kapatın şu dershaneleri, devlet gereken desteği versin diyen biri olarak bugünleri görünce, 7 yıl önce bugünleri dile getirmekten, uyarmaktan dolayı son derece vicdanen rahat biriyim.

Bugünleri de eleştirirken çok fazla değil birkaç sene sonra yanıltılmışız demeyeceğimizi ağa şuraya yazıyorum. Ancak Sayın Cumhurbaşkanım yine yanıltıldık, aldatıldık der mi zamanla bunu da göreceğiz. Her zaman ifade ettiğim gibi Milletimiz kazansın yeter ki, yanılan biz olalım.

Şimdi Sayın Cumhurbaşkanım diyor ki, Eğer dediğiniz gibi ekonomi kötü olsa, şu kadar bölünmüş yol yapabilir miydik, bu kadar Hastaneler, okullar, köprüler, barajlar yapabilir miydik.

Bu kadar yeni işletmeler vergi mükellefi olabilir, Kişi başı milli geliri 10000 doların üzerine çıkartabilir miydik?

Sayın Cumhurbaşkanım her zaman aynı sözü söylemekten çekinmem. Allah Hayırla yad edilecek her türlü hizmetinizden razı olsun.

Müsaade edin de bu kadar çok dolaylı ve dolaysız vergi toplanıyor ki. Dünyanın hiçbir yerinde devletler 15 yıl öncesi gibi kalmadı.  Birçok hizmeti yap işlet devret modeliyle yapıyor ve yıllarca yapımcı şirkete para ödüyoruz. Yani hem vergi veriyor hem de yapılanları millet olarak bir kez daha ödüyoruz. Öderken de zengin de fakir de aynı miktar ödüyor.

Ne hikmetse bu projeleri hep belirli zümreler alıyor.  Tabii ki Milli Gelirin kaymağını da hep aynı zümreler kazanıyor. Mesela bizim evin ben hesapladım Milli gelirden aldığı pay toplamda 10000 dolar etmiyor. 4 Kişilik bir aileyiz. Bize düşen miktar 2450 dolar. Bilmem anlatabildim mi?

Bu arada Sayın Cumhurbaşkanım hırsızlık ve dolandırıcılık aldı başını gidiyor, ne yapalım nüfus arttı da ondan diyemezsiniz.

Fuhuş aldı başını gidiyor, Toplum psikolojisi yerlerde sürünüyor, hayat şartları gelişti de ondan diyemezsiniz her halde..

Nereye bakarsak bakalım. İkinci neden Ülke ekonomisinin çok iyi durumda olmadığı içindir.

Birinci neden ise İman zafiyetine neden olacak icraatlara imza atmanızdan kaynaklanmaktadır.

Güzelim milleti önce bankalara, sonra kredi kartlarına en sonunda da faize bulaştırdınız. Bir eve faiz illeti bulaşmışsa o evin bereketi kaçmış demektir. O eve şeytan girmiş demektir, o ev de ALLAH’IN yasakları terk edilmiş demektir. Bankada para biriktirin, çeyiz parası. Banka da ev parası biriktirin ev parası. Elden Maaş almak yok. Doğru Bankaya. Ekonomiye para lazım. Elinizde ne kadar altın varsa doğru bankaya, altın hesabına…

Düşman aramaya gerek yok, biz kendi kendimizi içten yıkıyoruz.

Sonra bankalara kızıyoruz. Faizleri düşürün yoksa karşınızda beni bulursunuz. Ve en önemli zafiyetinizi de kendiniz dillendiriyorsunuz. İçlerin de devlet Bankaları da var.

Olmaz olur mu serbest piyasa şartları dediğiniz tam da bu.

Kim daha çok faiz verirse vatandaşın tercihi o banka olacak. Nasıl olsa paralar devlet güvencesinde. Altını olanlar altın hesabına yatırdı. Diyelim altın yıllık yüzde TL bazında 30 kazandı. Birde üzerine 3 verilecek etti mi size 33.  Nerden karşılanacak. Zarar ettik kusura bakma. Diyemeyeceğinize göre.

Bunun acısı da bankaya ellerini kollarını kaptıranlardan çıkaracak.

Etrafınızdaki danışmanlar bir gün sizi terk edecek ama biz hep sizinle birlikte yol alacağız. Gelin onları dinlemekten vazgeçin, yol yakınken Milli bir reçete ile bu vatandaşı haramdan, devleti de faiz sarmalından kurtaralım.

Bu yazı toplam 593 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.