1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. SAYIN CUMHURBAŞKANIM YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAYIN CUMHURBAŞKANIM YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR…

A+A-

Türk siyasetini yeniden dizayn ediyorlar.

MHP’Yİ ele geçirmeye çalışıp yargıya toslayan içinde FETÖ çetesinin de olduğu Avrupa ve ABD destekli yapı yeni bir parti kurma kararı aldı.

Bugün gündemi belirleyen Sayın Cumhurbaşkanı ile bu zihniyettir.

Ne acıdır ki güvendiğimiz dağlara karlar yağıyor. 1992 ruhunu kaybeden, Liderine ayak uyduramayan, onun gösterdiği yoldan sapan Adalet ve Kalkınma Partisi, kendi içinde mevki ve makam çatışmaları ile bu yeni oluşuma zemin hazırlıyor.

Bunda seçimle gelmeyip sivil operasyonla Başbakan olan Binali Yıldırım Beyefendinin de sorumluluğu var.

Partiye hükmedemiyor.. Kafasına esen, kendi yol arkadaşını bile bir sözle rahatça harcayabiliyor.

En son misal yeni Tarım Bakanı Fakıoğlu’nun yaptığı açıklamada gizli.

Sıkıysa şimdi yolsuzluk yapında görüyüm demeci oldukça ağırdır.

Kendisinden önceki Bakanları ve bürokrasi kadrosunu zan altında bırakıyor.

Değer mi? Gelebileceğin en güzel koltuktasın. Elinde belge bilgi varsa bunu savcılığa vermek, medyaya değil bir rapor halinde Genel Başkanına sunmak senin asli vazifen değil mi?

Öyle bir kuşatılmışız ki, içimizde kim dürüst, kim memleket sever, vatanına, milletine bağlı Milliyetçi, muhafazakar belli değil. Ben, siyasetin temizlendiğine inanmıyorum.

Kimseyi zan altında bırakmadan söylemek istediğim, ne çekiyorsak bu danışmanlardan çekiyoruz.

Başta Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Başbakan, Bakanlar ve özellikle de Sayın Cumhurbaşkanım, güven duyup, kendisine fikir verenleri mutlaka ama mutlaka gözden geçirmelidir.

Ne acıdır ki, bir yıl geçmesine rağmen, Türk siyaseti HALEN kuşatma altında.

CHP lideri ve yanındaki ekip de planlı bir şekilde buna çanak tutuyor.

Yaptıkları açıklamalar ya bölücü ya da Türkiye Cumhuriyeti’ni zor durumda bırakmaya yönelik.

Tamamen Fetö çetesinin ve bölücü ve yıkıcı Avrupa uşaklarının dili.

Amaç tek..  Bu milletin siyasete güvenini tamamen sarsmak. Yeni oluşuma mevzi açmak.

Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı söylemi ardından, istikameti hem kendisi hem de yanındakiler tamamen kaybetti.

Bu planlıdır, bu halkı siyasetten kopartmaya yöneliktir.

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na her türlü hakaret ve saldırıyı yapıyorlar, bu ülkenin adaletine ve savcılarına her türlü hakareti yapıyorlar. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne kastetmek isteyen, Ortadoğu’da yeni bir harita çizen cibilliyetsizlerin ve fetö çetesinin diliyle hareket edip Barzani denilen kuklaya destek veriyorlar.

Biliyorlar ki ne söylerlerse, hangi eylemin içinde olurlarsa olsunlar ne kendileri bir ceza alacak ne de partileri kapatılacak. Eğer bir başka parti özellikle Milli Görüşçü bir parti bugün ki CHP’nin yaptığı eylemleri yapsaydı 10’larca kez kapatılmış, kadrosuna yıllarca siyaset yasağı getirilmiş olurdu.

Yani darbenin hası bugün yapılıyor. 2019 yılını kimse çantada kekli görmesin. Eğer bu yeni oluşumun şifreleri deşifre edilmezse, 2019 sonrası Allah bu milletin yardımcısı olsun demek düşer bizlere.

Amerika’nın Zafer Çağlayan kararı da tamamen 2019 yılına dönük hamledir. Bunun devamı en son Cumhurbaşkanımız ve ailesine gelinceye kadar devam edecektir. Amaç bellidir. 17-25 Aralık operasyonu haklı gerekçelerle yapıldığını milletin BEYNİNE empoze edeceklerdir. Fetö çetesini haklı, 15 Temmuz’u planlayıcılarının yönünü Çetö çetesinden çevirip, bir başka istikameti yani KONTROLLÜ DARBE adıyla hedefe Sayın Cumhurbaşkanımız oturtulmak istenecektir.

Uluslararası yargılama sözleri her şey 2019’a hazırlıktır. Bu CHP’ye çizilen roldür.

15 Temmuz’da şehit düşen, yaralanan, bugün Güneydoğu’da can siperane vatanı ve milleti için şahadet şerbeti içen, uzuvlarını kaybeden kahraman güvenlik güçlerimiz ile, terör lanetine beddua okuyan vatandaşlarımızın tüm gayretleri ve mücadeleleri boşa gidecektir.

Gerçek yıkımı biz o zaman göreceğiz. Adalet ve Kalkınma Partisi bir rehavet ve ne oldum ruhu içinde..

Sayın Cumhurbaşkanı her ne kadar bu tehlikenin farkında olsa da, her ne kadar yolsuzlar, soysuzlar, yorgunlar gidecek dese de, ben gerçekten bu mücadelenin iller bazında yapıldığına inanmıyorum.

Ben halen bu çetenin tüm iç ve dış hain güçlerle işbirliği içinde olduğunu düşünüyorum. Kendini deşifre etmediğine, ve zamanı geldiğinde harekete geçeceğine inanıyorum. Bu alçak ve hainlere 2019 sonrası pardon denileceğine, her birinin birer kahraman olarak içimize salınacağını onların yerine de birilerinin vatan haini olarak yargılanacağını düşünüyorum.

O birilerinden kimleri kastettiğim açıktır. Cumhurbaşkanım ve ailesi olmak üzere, Vatan ve millet sevdalıları ile şahsımla birlikte bu alçakların idamla yargılanmasını isteyen  her kim varsa..

Rabbim o günlerden bizleri muhafaza buyursun.. Sayın Cumhurbaşkanım lütfen gözlerinizi açın ve bugün oynanan oyun ve kimlerin siyasete yol verdiğini görün. Yarın çok geç olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 630 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.