1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Sayın Mülki Amirlerim..
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Mülki Amirlerim..

A+A-
Türkiye’de okuma alışkanlığının maddi imkansızlıkları da göz önünde bulundurursak ne kadar düşük olduğunu görürüz.
Özelikle yazılı medya son yılların belki de en düşük OKUYUCUYA ULAŞMA seviyelerinde..
Etkisi de giderek azalıyor.
Birincisi ekonomik nedenler..
İkincisi siyaset de bölünmüşlük..
Üçüncüsü de ekonomik kaygı nedeniyle kutuplaşan gazetelerin sadece kendi okuyucularına yönelik yayın politikası izlemesi.
Dördüncü ve en önemli etkende internetten kolayca ulaşılır olması..
Bu sadece İstanbul medyası için geçerli değil.
Anadolu medyası da aynı sıkıntıları yaşıyor.
Mevcut sistem özellikle Anadolu medyasını yıpratıcı boyutta.
Düşünün bir ilde 15 adet gazetenin varlığını.. Ve HER GAZETENİN YÜKLÜ BİR KÜLFETLE ÇIKIYOR OLMASI.
Artan her dolar fiyatı, gazetelerin girdilerini alabildiğince yukarı taşıyor.
3 Farklı geliri var. Reklam, Satış, Resmi ilan gelirleri.. İstanbul Medyası beni ilgilendirmiyor.
Allah yerel medya gazete sahiplerinin yardımcısı olsun.. 
Yükümlülükleri ve sorumlulukları çok fazla..

İşleri olabildiğince zor.
Hem Hakkı, Mazlumu, Adaleti savunacaksın hem de ayakta durmak için cebelleşip duracaksın.
Zor dostum zor..

Her kurumun devletten aldığı yüklü miktarlarda ödenekler var. Konya’da da olabildiğince fazla resmi kurum ve kuruluş var. Bir çok özel bankalar ve özel kuruluşlar var.

Devlet okumayı özendirmeli.. Devlet onlarca çalışanın, emektarın göz nuruna saygı duyup, Her kamu kuruluşuna mahallinde gazete satın almayı zorunlu hale getirmelidir. Büyük şirketler, Özel Bankalar mutlaka her gün birkaç değişik mahalli yayın organını satın alıp hizmet verdiği vatandaşa sunabilme mecburiyetini kendilerinde hissetmelidirler. Eğer Anadolu Basını 15 Temmuz gecesi, hainler karşısında dik durduysa, YÜZÜNÜN AKIYLA ÇIKTIYSA, HER HAİNLİĞİN VE FİTNENİN KARŞISINDAYSA, devlet kuru bir teşekkür yerine bu  kuruluşlara gereken desteği  gazete satın almayı zorunlu hale getirerek vermelidir.
Basını etkinliğinin azaldığından bahsetmiştim.

Mesela ben kendi yazılarımdan birkaç misal vereceğim ve özellikle Konya’mızın değerli Mülki Amirlerine bir soru soracağım..

Birkaç yazımda dolandırıcılardan bahsettim, dolandırıcıların adını, soyadını, kullandıkları telefon numarasını, fatura bilgilerini, hangi kargo şirketi ile çalıştıklarını verdim, dolandırma yöntemlerini yazdım. Savcılığa suç duyurusunda bulundum, Tüketici hakem heyetine başvurdum, kazandım..

Sonuç mu?
Bir tek karakol gel kardeşim bu iş nasıl olmuş demedi, Bir tek savcı kardeşim geçmiş olsun, doğrumu söylüyorsun, iftira mı atıyorsun bir de karşı tarafın ifadesine başvuralım demedi.. Haklıysan devlet suçluları bulur, haksızsan, size de medya mensubu demez gereken yaptırımı yapar demedi..

Takipsizlik kararı, sonra dosya kapandı..

Sayın Milletvekillerime, Valime, Kaymakamıma B.Ş.B Başkanım Akyürek’in doğup büyüdüğü Derebucak günlerdir elektriksiz, Mülki amirler olarak ne kadar haberdarsınız dedim..
Medaş açıklama yaptı, ne demek istedi tam anlayamadım, ancak bir tek siyasi ve mülki amiri duyamadım.
Ülkemizde Olağanüstü hal uygulanmakta, Şehirler arası yollarda bir çok kez seyahat ettim, tek kontrole rastlamadım dedim.. Konya’mızın en büyük Mülki Amiri Sayın Valimizden, şu kadar Fetö’cü açığa alındı, şu kadar Fetö’cü tutuklandı dan başkaca asayişle ilgili bir açıklama bugüne kadar atlamadıysam duymadım..
Devletin Araştırma Hastanesinde 77 yaşındaki Annem  iyidir iyi, diyerek eve yollandı, Kadıncağızı Rabbim hayırlı Ömürler versin, biraz daha geç kalsak mezara sokacakmışız dedik, Özel hastanede Acilden servise oradan acile sonra yatış ve ameliyathaneye ve pamuk eller cebe dedik..
Bir tek Allah’ın kulu hadi şu olayın aslı astarı neymiş bi araştıralım demedi.. Konya dışı yetkili kurumlarımız hariç, dedilerse bile ben daha duymadım..

Yazdıklarımı okumuyorlar, okuyorlarsa ki, kontrolden geçtiğini biliyorum,  pek galeye aldıklarını zannetmiyorum da, anlamadığım biri dolandırıcılık, bir başkası halkın 80’li yıllara dönüşü, bir diğeri Devletimizin Bekaası, öteki İnsan hayatı..
Peki biz sesimizi duyuramıyorsak, derdine derman, şifa arayan Vatandaş sizlere seslerini nasıl duyuracak SAYIN MÜLKİ AMİRLERİM?
 
    
Bu yazı toplam 687 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.