1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. SEÇİM HAVASI BAŞLADI
Ahmet Turan

Ahmet Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

SEÇİM HAVASI BAŞLADI

A+A-

Mart 2019 da yapılacak yerel seçimlerin havası yavaş yavaş oluşmaya başladı. İktidar partisi Ak Parti belde, ilçe, il ve Büyükşehirler için aday adayı müracaatını tamamlamasının ardından isimlerin kamuoyu paylaşımını da yaptı.
Gazete ve TV’lerin yanı sıra sosyal medya üzerinden de aday adaylarını herkes gördü. Uzmanlar, karşı tarafa oluşturulacak algı için ilk imaj çok önemlidir diye açıklama yaparlar. Kamuoyunun önüne çıkan isimlerin buna dikkat etmesini ben de buradan paylaşmış olayım.
Ne de olsa kamu görevi yapıyoruz.
Seçim ortamında ‘Ben’ ve ‘Biz’ anlayışı vardır. Bu tarihten beri bizde değişmez bir kuraldır. Sandığın olmadığı, tercihli ortamlarda da bu anlayış hep etkisini göstermiştir. Selçuklulardaki beylik dönemlerinden tutan da, Osmanlılardaki sultanlık dönemlerindeki taht kavgaları bunun canlı örnekleridir.
Ama sonuçta da ‘Biz’ diyenler kazanmıştır. 
Ülkemizin bugün içinde bulunduğu durum hepimize ‘Biz’ dememiz gerektiğini mecbur kılıyor.
31 Mart’a kadar sürecek olan seçim sürecinde tüm siyasi partilerin; kavga ve gürültüden uzak, projelerin öne çıktığı, hoşgörü çağrılarının sesli müzik oluşturduğu kardeşlik söylemlerinin etkisinde bir çalışma yapmaları milletin beklentisidir.
Bunun aksini yapanlar bilsinler ki, sandıkta bir işaretini göreceklerdir.
Gazeteniz Hakimiyet’in sahibi Yusuf Gürbüz ile birlikte gazetedeki işimizin dışında dost ziyaretlerine ağırlık verdik.
Her gün bir kaç dostumuzu iş yerinde ziyaret edip çayını içiyor hal hatır soruyoruz.
Sanayici ve iş adamı dostlarımızda ekonominin döngüsü öncelikli konu. Ama siyasette hemen yanı başında duruyor.
Bir muhabbetimizi paylaşayım.
İstanbul ve Konya da imalathanesi bulunan Salim Alcan.
Salim abi aslında eğitimci kökenli. Ama sanayici olmayı tercih etmiş ve hediyelik ürünler alanında üretim tesisi kurmuş. İş yeriyle birlikte istihdam oluşturmuş.
Seçim sohbetimizde şunları yazmamızı arzu ettiğini söyledi.
Cami merkezli şehirler diyoruz. O zaman camilerimizin bodrum katını vatandaşa tahsis eden bir proje geliştirilsin. Buralarda kütüphaneler oluşturulsun. Emekli olanlar torunlarıyla birlikte buraya gelip hem çayını içer, hem vaktini geçirecek nezih bir yer bulur. Buralara gençler de gelir. Gelenler hem camide vakit namazını kılıp, hem de dini sohbet ortamından da istifada ederler. 
Bu proje evde sıkılan yaşlılar için de yaşam kaynağı olacak bir çalışmadır.
Ardından Sille gibi Altınapa Barajı çevresi de düzenleme yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmalı. Sille bir rahatlama sağladı. Ancak Altınapa da yapılacak düzenleme Konya ya nefes aldıracak çok güzel dinlenme ve piknik alanı oluşturacaktır.

Bu yazı toplam 1428 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar