1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. SEÇİM SONRASI BAŞ GÜNDEM : MUTFAK YANGINLARI
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

SEÇİM SONRASI BAŞ GÜNDEM : MUTFAK YANGINLARI

A+A-

Allah izin verirse gelecek yazımda Türkiye’mizi yeni bir sistemle tanıyacağız. Muhalefet tarafından bir bardak suda koparılan fırtınalar bu vesile ile sona erecek. Halkımız tarafından beklenen ekonomik rahatlama alanında ki kalkınmada ki ilerlemeye dair verilen vaatler beklenecek. Halka kan kusturan simsarlar tarafından dayatılan uçuk gıda fiyatları ve çılgın kazanç hevesleri sona erecek mi?
Bekleyip göreceğiz.
Evet, yapılan köprüler, çift yollar, alt geçitler, üst geçitler, hızlı tren hatları, yenilenen airportlar, hastaneler, Kanal İstanbul ve benzeri hizmetler halkın nezdinde elbette takdir görmektedir. Bunlara aklı başında hiçbir vatandaşın itirazı da yoktur. Ama bu hizmetlerle birlikte gerileme sürecine giden birkaç noktada ki atılım ve ilerlemede beklenen gelişmeler yaşanmadığı takdirde AK Parti için de gerileme noktası başlayacaktır. Sonuçta bu Allah’ın dini değildir. Hata yapan ya da hatada ısrar eden herkes eninde sonunda bunun ceremesini çeker. 
Mevcut muhalefet partilerinin hiçbirini alt alta da koysanız, yan yana da sıralasanız bir şey çıkmıyor. Bugünkü seçim vaatleri ya da çıkışlarına da bakarak halkı geri zekâlı yerine koyan muhalefet anlayışının seçimlerde başarı sağlama şansının olmadığını bilmeyecek kadar geri zekâlı değiliz. Bu muhalefetçikler halen 80’li karanlık yılların deforme olmuş siyasi mantığıyla memlekette vatandaşın kabulüne şayan olacağı zannıyla bas bas bağırıyor. Ama hepsi nafile çaba harcamaktadır.
Bağnaz ve fanatik olmayan Saadet partili kesimden arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu halen Temel’in temelsiz çıkışlarının şokunu yaşıyor. Çoğunun bakış açısına bakılırsa mevcut SP siyasetinden bir cacık ortaya çıkmayacağı anlayışı zihinlere nüfuz etmiş. AK Partiye geçenlerin oranı hiçte azımsanmayacak düzeydedir.
Bir de adına İYİ denen ama hiçte iyi durmayan bir parti patlak verdi ya! Onu nasıl görüyorum biliyor musunuz? Şu an bir takım medya tarafından şişirilen bu yeni oluşumun içi hava dolu balona seçim sonuçları okunmaya başlayınca ufacık bir toplu iğneyle patlatılan içi hava dolu nafile bir oluşum olduğu Akşener’in yaptığı anlamsız siyasi açıklamaları ve uyduruk olduğu sırıtan siyasi vaatler sebebiyle anında yok olmaya mahkûm olacak.
CHP zaten kemik oylarıyla yerinde saymaya devam edecek. Adayı Muharrem İnce’de aldığı yenilgi sonrasında kısa süreli şoku atlattıktan sonra geçici olarak bahar havası estirmeye yöneldiği Kılıçdaroğlu ile arada ki yarışta ki iddiasını sürdürmeye devam edecektir. 
Başarılı olur mu? Zaman gösterecek. Ama CHP’de de aynı Fenerbahçe’de ki Aziz Yıldırım’ın yaşadığı benzer bir şokun yaşanacağından kuşkunuz olmasın. 
Kılıçdaroğlu seçim sonrasında ki her günü uzatma süresi olarak sürdürecek.  
Muhtemelen oluşan iç tepki sonrasında ki olağanüstü bir genel kurulla çok sevdiği makamına ebediyen veda edecek. 
Kısacası bu seçimin sonunda da bir sürpriz beklenmiyor.
Fakat burada yukarıda da bahsettiğim gibi halkımız verdiği bu kredinin semeresini beklemeye koyulacak. 
Korkunç bir faiz yükü altında ezilen vatandaşın rahatlatılması ve bankaların azdırılan yapısının hitama erdirilmesi söz konusu olmadığı takdirde gelecek seçimler için beklentiler hâsıl olacak. 
Market raflarının, pazarcı tezgâhlarının karşısında kara kara düşünen bir halk topluluğunun refahına dair bir adım atılmadığı sürece AK Parti içinde tanınan sürenin sonuna gelinecek.
İşin kötü yanı; istenen olmadığı takdirde halen oluşmamış siyasi bir alternatifsizlik halkı karamsarlığa itecek. Ülkede huzursuzluk baş gösterecektir.

Bu yazı toplam 819 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.