1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. SEÇİM SONRASI KONYADA SİYASET
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

SEÇİM SONRASI KONYADA SİYASET

A+A-

24 Haziran seçimleri geçeli yaklaşık iki aya doğru gidiyoruz.

Bu seçimlerde hemen her partide bir şaşkınlık yaşandığını görüyorum.

Çünkü AK Parti seçimlerde Konya’da yüzde 20’ye yakın oy kaybetti ve bu AK Parti’nin yanlış hatırlamıyorsam girdiği seçimlerde en az oyu aldığı seçim oldu.Bu durum bir tedirginlik yarattı ve şimdilerde bunun nedeni araştırılıyor sanırım.

Bazı vekiller TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte seçim bölgelerine gittiler ama, ben yine yeterli şekilde halkla bütünleşmede sıkıntıların olduğunu da görmekteyim.

Ya muhalefet partileri nasıl?

Hemen hepsinden çıt çıkmıyor.
SP’nin vekili  A. Kadir Karaduman belki Konya’ya gelir. Çünkü  Konyalı.

Diğer partiler  MHP’den  Mustafa Kalaycı, Esin Kara bunlarda Konyalı. Kalaycı aktif birisi ve halkla bütünleşen bir kimse ama, Esin Kara’yı henüz görmedik.

İYİ Parti’nin Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Ankara’da ikamet ediyordu. Bir anlamda ithal vekil. Seçilmesinden sonra gelip yaptığı konuşma ile yıktı perdeyi, eyledi viran ve gitti. İyi parti’deki çalkantı da bir durağanlık görülmüyor. Keşke ilk sıraya Av. Orhan Tulukçu konsaydı, sanırım daha iyi olacaktı. Çünkü Konya çocuğu ve bu partiyi ilk önce Konya’da sırtlayan kimseydi.

CHP şu anda kendi derdinde. İç çekişme ve koltuk kavgası var. A. Latif Şener’de İthal. Bakalım bu vekillerin Konya ve Konyalıya yakınlaşması nasıl olacak? Kaç kez vatandaşın yanında dertlerini dinleyecek. Bekleyip göreceğiz.

TBMM, tatile girdi ama.

Normal şartlarda, parlamenterlerin ve siyasi partilerin yerel yöneticilerin ekim ayına değin, pek görünmüyor olmaları gerekirdi.

Öyle ki;

Konya’da  meydan sanki sadece AK Parti'ye ya da AK Partili yönetici ve milletvekillerine  kalıyor ama, onlarda sayısal oarak önde olmalarına rağmen pek aktif görünmüyorlar. İstisnalar hariç …

Yukarıda da belirttiğim gibi ,

Muhalefet partileri seçimden bu yana sahada yok. Yada bize görünmüyorlar. Sesleri çıkmıyor.

Mesela MHP…

CHP, İYİ Parti, SP…

Yanı sıra;

Kurultay tartışmalarının yaşandığı CHP'de  ve İYİ parti vkilleri  gelecek günlerde nasıl bir çaba ve çalışma içinde olacaklar, Yeril seçimler öncesinde ne yapacaklar merak ediyorum.

Tüm bu görüntülerin aksine...

AK Parti'de ise muazzam bir hareketlilik var. Özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda dur- durak bilmiyor. Yerel seçim için teşkilatı hareketlendiriyor.

Hem;

Teşekkür ziyaretlerinde bulunuyorlar , hem de bir nevi yerel seçim propagandası yapıyorlar.

Bence yeterli olmasa da Konya  siyasetinde sadece AK Parti rüzgarı esiyor.Ancak ekonomideki sıkıntılarda bu esintinin içinde yer alıyor.

+++   

Şu şehir için trafiğe Konya yetkilileri bir çare bulmalı.

Park sorunu ayrı bir dert…

UKOME  düşünmeden, masa başında aldığı kararla sıkışık olan trafiği daha çıkılmaz hale getiriyor ve bu kararın yanlış olduğunu geçtiğimiz günlerde gazetemiz manşetinden verdik. Üstelik bu karara kimse uymadığı gibi,  Alınan bu kararla madi anlamda Belediye kendi ayağına kurşun sıktı. Bunun düzeltilmesi  lazım.

Şehrin merkezinde ve Alaeddin çevresindeki cadde ve sokaklara yetkililer bir göz atarsa, burakınız yasak getirmeyi çare üreteceklerini düşünüyorum.

Bu yazı toplam 344 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.