1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. SEÇİM SONRASINI HESAP EDENLER VE İYİ OKUYAMAYANLAR…2
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SEÇİM SONRASINI HESAP EDENLER VE İYİ OKUYAMAYANLAR…2

A+A-

Kaldığımız yerden devam Edelim.

Adalet ve Kalkınma Partisi, seçim öncesi bu Milleti ne kadar iyi anlayabilmiş iyi bir propaganda dönemi geçirmiş, her türlü olumsuz şartlara rağmen Sayın Recep Erdoğan’ın şahsi itibarı ile seçimlerden Mecliste çoğunluk sağlanamamış olmasına rağmen yine de başarılı çıkmışsa, bu büyük zafer anlaşılamamış meğer.

Görüyorum ki, yine eski hastalık Adalet ve Kalkınma Partisinde nüksetmiştir. Ne demek istediğim zamanla çok iyi anlaşılacaktır.

Bu Ülkenin Doktorunun, Hemşiresinin yaptığı işler ne kadar kutsalsa, Hakiminin, Savcısının, Öğretmeninin yaptığı işlerde o kadar kutsaldır.

Bu Ülkenin 50 derece sıcakta yol yapan baraj yapan Mimarının Mühendisinin yaptığı işlerde o derece kutsaldır.

Yüzlerce metre yeraltında kömür çıkaran madencinin, yangınlara canını ortaya koyarak müdahale eden itfaiyecinin yaptığı işlerde o derece kutsaldır.

Yani Alın teri ile hangi kimliğinle olursa olsun kazancın kutsaldır.

Bu Ülkede Sağlık emeklisinin, diğer emeklilerden tek bir fazla tuğla koymuşluğu yoktur.

Yönetenlerin Adalet terazisi, hiç kimseyi dışlamadan ve ayrım yapmadan adil ve eşit şekilde herkesi içine almalı. Bir bölüşüm yapılacaksa her kesime bu bölüşümden adil pay verilmelidir.

İşte Sayın Başkanımızın kurduğu Kabine daha ilk günden kendi kalesine gol atmıştır.

Umarım bu gollerin sayısı artmaz.

Artarsa işte o zaman bu Millet hadi canım senden der, bırakın oyu aday aramaya başlarsınız.

Biraz da övünmek hakkımızdır herhalde..

Fazla uzağa gitmeyelim. Seçim öncesi 14 Haziran tarihli, ‘Dört aday yerine tek aday Milletin Hayr’ına dır’ yazımdan İyi Parti ile ilgili bölüm.

İyi Parti, yaptığı her miting fiyasko. Kadro yok, temel yok, toplama partisinden ihraç edilmişlerle yola çıkmanın karşılığı.

Vatandaş Memleket için kendilerini bir kayıp görüyor. Mitingde destek te yok, sandıkta oy da yok. Bolca harcanan paralar görünen o ki çöpe gidecek. Seçim sonrası da büyük bir ihtimal tarihin tozlu sayfalarına göç ederler.

Sözde MHP’nin temeline fitil yerleştireceklerdi, MHP dimdik ayakta ve güçlenerek seçmenin karşısında. Eriyen değil, eriten parti konumunda.

Bu da 28 Haziran tarihli Günümüzün Zübükleri yazımdan Sayın Meral Akşener ili ilgili bir alıntı.

Allanıp pullanıp Zübükzadeler tarafından meydanlara sunulan en az yüzde yirmi alacağı iddia edilen, ikinci tura kalıp gök kubbeyi başlarına yıkacak Demir Leydi Meral Akşener Hanımefendi ise yüzde 7 ile bundan birkaç ay önce yazdığım gibi tarihin tozlu sayfalarına doğru göç edecektir.

Yine 17 Mayıs 2018 tarihli ülkeyi rakı masasında kurtaran elitistleri bu partiden temizleyeceğim başlıklı yazımdan bir alıntı…

ÜLKEYİ RAKI MASASINDA KURTARAN ELİTİSTLERİ BU PARTİDEN TEMİZLEYECEĞİM.
Hayda….
Milletvekili yapmayarak temizlik mi yaptı, yoksa Başkan adayı yaparak onurlandırdı mı?
Ben işin içinden çıkamadım…

Siyaset sanatının ne kadar incelik istediğini bugün öğrenmiş olduk. Seçimin yıldızı ve kazananı Sayın Kılıçdaroğlu, Rakı masasında ülke kurtaran içinde İnce’nin de olduğu siyasetçileri Çoğunluğunu Milliyetçilerin oluşturduğu ya İYİ Partiye gönderecek ya da tarihin tozlu sayfalarına.

Demedi demeyin.

Bizde yanılmayarak seçimin kazananlarından olmuşuz meğer.

Allah’a Emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.