1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Seçim Ve Terör
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Seçim Ve Terör

A+A-
Sanırım Türkiye Cumhuriyeti böylesi bir dönemi çok az yaşadı ve geçirdi.
Kim bilir bazı dönemler çok daha zor geçti. Çok daha sıkıntı yaşadık. Ancak bu dönem ciddi, çok zor bir dönem. Umuyorum ki, bu dönemi 78 milyon insan içinde Türk ve Müslüman olan herkes yüreğinde yaşamaktadır.
Türk ve Müslüman halkımız zor dönemlerde siyasi görüşlerini, etnik kökenlerini unutarak bütünleşmiş ve gerektiğinde 7 düvele karşı koyarak bugünlere gelmiştir.
Türk halkı çok gergin ve çatışma ortasında bir erken seçim, ya da tekrar seçime gidiyor. Doğu ve Güneydoğu çok farklı bir görünümde. Diğer yerler aynı durumda.
Belki birçoğunuzun farkında olmadığı Aksaray’ın Eskil ilçesinde, Konya – Obruk potası içinde yer alan bölgede TOKİ’nin inşaatında çalışan PKK’lıların aşırı hareketi, Eskil halkını ayaklandırmıştır. Güvenlik güçlerinin yerinde müdahalesi ile bu provokatörler ve vatan, millet, bayrak düşmanlarına güvenlik güçleri izin vermemiş, Eskil halkı sağduyulu davranarak bu bölgede yakılmak istenen fitne ateşine izin verilmemiştir.
Türkiye yaklaşık 6 aydır başka şeyleri unutmuştur.  Siyasiler başta olmak üzere vatandaşlar seçimle yatmış, seçimle kalkmıştır.  7 Haziran sonrasında çıkan tabloda hükümet çıkmamış ve gergin ortamda,  Türk devletinin vakarına, sağduyusuna ve iyi niyetine rağmen, terör örgütü ve onun uzantıları kan akıtmaya devam etti. Şehitlerin yakınlarının yanık yürekleri ile seçime gidiliyor.

Sağduyulu davranmalıyız. Bunu önce siyasiler sağlamalıdır. 2015 yılı seçim nedeniyle çok şey kaybetti. Ekonomi de istikrasızlık, döviz tırmanışı var. İşsizlik rakamları büyürken,  Türkiye bu tablo içinde, dış mihrakların ve devletin düşmanlarının çabası sonucu belki de uzun yıllar sonrasında bu kadar küçük bir büyüme gösterecektir.
Korkarım ki, 2016 yılı da 2015’ten daha parlak olmayacak gibi görünüyor.
Ancak şunu belirtmek isterim ki :
Önce kendimizi bir değerlendirelim.
Sağduyu ile başımızı iki elimizin arasına alarak düşünelim.

Hz. Mevlana’nın dediği gibi :
“Dün dünde kaldı can cağızım,
Bugün artık yeni şeyler söylemek lazım”
O halde ister erken seçim deyin, ister yeniden seçim deyin, herkes eteğindeki taşı bırakmalı ve ülke için, bayrak için, Türk halkı için meşruiyet içinde seçime hazırlanalım ve yapılacak seçimlere kadar iyi analiz yapalım ve ona göre oyumuzu sandıkta kullanalım.
    
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.