1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Seçime Doğru Ve Toplantılar
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Seçime Doğru Ve Toplantılar

A+A-

Artık yatıp, seçim, kalkıp aday veya aday adaylarıyla muhatap oluyoruz. Bunları dinliyoruz. Başta AK Partili aday adayları olmak üzere diğer CHP, MHP de adaylar, aday adayları kendini göstermeye başladılar ama, yukarılarda kapalı kapılar ardında neler konuşuluyor bunu bilmemiz imkansız ama, yinede anahtar deliklerinden sızan haberlere bakılırsa eski, yeni siyasetçiler, parti küskünleri de boş durmuyorlar.
İşte bize ulaşan haberlere göre İstanbul'da 30 kişilik sürpriz toplantı yapıldı. İstanbul nire, Konya nire diyecekseniz, elbette onların uzantıları Konya’da da olacaktır ve buda fısıltı gazetelerinde yazmaktadır.
İstanbul’da eski TBMM ve DYP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk; merkez sağ ve solda yer alan 30 isimle İstanbul'da düzenlediği siyasi toplantıda bir araya geldiler.
Cindoruk’un toplantıya davet ettiği soldaki isimlerin önemli bölümünü CHP ’den kopanların oluşturması dikkat çekti. Cindoruk, CHP’den koparak Anadolu Partisi’ni kuran Emine Ülker Tarhan’ı da organize ettiği siyasi toplantıya davet etti. Toplantıya, milliyetçi kesimden de MHP yönetimine muhalif isimlerin davet edilmesi de dikkat çekici idi.
Davetiyede, “Güncel gelişmeleri tartışmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz yemekli sohbet toplantımızı, değerli katılımınızla onurlandırmanızdan mutluluk duyacağım” ifadesi yer aldı. İstanbul Hilton Boğaziçi Oteli’nde gerçekleştirilecek toplantıya davet edilen isimler edindiğim bilgilere göre şöyle:
Birgül Ayman Güler, Arslan Bulut, Canan Arıtman, Ataol Behramoğlu, Kemal Anadol, Bilge Aras, Onur Öymen, Can Ataklı, Süheyl Batum, Fevzi Durgun, Şahin Mengü, Haluk Dural, Tayfun İçli, Kemal Alemdaroğlu, Metin Öney, Emine Ülker Tarhan, Necla Arat, Nihan Aras, Barlas Doğu, Nusret Güner, Enis Öksüz, Ufuk Söylemez, Hasan Korkmazcan, Ümit Ülgen, Ümit Zileli, İbrahim Çetinkaya, Yaşar Okuyan, Serdar Faralyalı, Zekeriya Beyaz, Prof. Dr. Necdet Basa, A. Talip Özdemir, İlhan Kesici, Ali Müfit Gürtuna, A. Latif Şener ve bir çok eski ve yeni siyasetçiler katıldılar.
Peki bu toplantıda neler konuşuldu?
7 Haziran seçimleri en önde ve masada duruyordu. Bu isimler yeni bir oluşum peşindeler. Mevcut partilerin ömrünü tamamladığı, Türkiye’nin süratle irtifa kaybettiğini, AK Parti ise, 1923 lerdeki CHP’nin tek partili dönemine doğru sürüklendiğini, ülkenin idare edilemez bir hal aldığını toplantıya katılanlar söylediler.
Peki bu toplantının Türkiye sathına yayılıp, çeşitli illerde oluşuma katılacaklar olabilir mi ?

Burası Türkiye.
Herşey olabilir. Bu oluşumun hız kazanması ve küskünlerin burada kendine yer bulması olası ama, Türkiye siyasetinde etkisi ne olabilir, bunu bilemiyorum.
Bu toplantılarda Kızılcahamam Patalya oteli toplantılarına benzemesi de beklenilebilir.
 

Bu yazı toplam 126 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.