1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Şehadet Şerbetini İçen Aziz Kardeşlerime Selâm ve Minnet ile
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Şehadet Şerbetini İçen Aziz Kardeşlerime Selâm ve Minnet ile

A+A-

Bu satırları buğulanan gözlerimle kaleme alırken belki de kaçıncı gencecik fidan canını, canından aziz bildiği bu vatan uğruna o canın hakiki sahibine teslim ediyor, çok sevdiği Resul'ün (sav) ağuşuna doğru koşuyordu. “Sahi şehit olmak isteyen kaldı mı hâlâ bu devirde?”, “Şehadet falan eskidendi kardeşim, o devirler çoktan geride kaldı, şimdi ne gerek var konforumuzu bozmaya?” diyenler de vardır elbette bu memlekette. Onları Allah'a havale ediyor ve “Cennet ehlinden sadece şehitlerdi, yeryüzüne geri dönmek isteyen ve Allah yolunda tekrar tekrar şehit olabilmeyi arzu eden.” buyuran Mutlak Rehberimiz (SAV) e uğurluyorum canım kardeşlerimin aziz ruhlarını. Bizler, her birimiz ve istikballeri uğruna can verdiğiniz evlatlarımız sizlere minnettarız.

En ufak bir konforumuzdan vazgeçmemek, lükslerimizi bile feda etmemek için dinimizi, insanlığımızı pazara çıkardığımız, parça parça ettiğimiz günlerden geçiyoruz. Bir tarafta ise vatanın bölünmemesi için, geriye kalanlarımızın istiklal ve istikbali için canını seve seve veren kardeşlerimiz. Onlar dünyanın en şanslı Müslümanları olarak onlar çok sevdikleri Allah ve Rasul’üne kavuşacaklar. Rabb’im şehadeti gül bahçesine girercesine gülümseyerek karşılayan kardeşlerimize kandım diyesiye rahmet eylesin, onları cennetiyle ve cemaliyle müşerref eylesin. Sevenler sevdiklerine kavuşmuşlardır, biz kendi acziyetimize yanalım, onlar gibi olamadığımıza yanalım, kendi hâllerimize ağlayalım.

Şehitlerimiz ve geride bıraktıkları gencecik eşleri, babalarının tabutlarına sarılıp ağlayan, feryat eden yetim kuzuları için bir yandan içimiz yanar, yüreklerimiz kavrulur, gözyaşlarıyla dua ederek onları rahmetle anarken, elbette ki o hain teröristleri, onların eline o alçak silahları tutuşturanları, terörü destekleyenleri, onların sözcülüğünü yapanları, onlarla aynı safta yer alan zalimleri de elbette lânetleyeceğiz. Rabb’im bizlere de inandığımız değerler uğruna bu mücadele azmini ve samimiyetini ihsan eylesin. Şehadeti arzulayacak düzeyde bir imana sahip olmayı lütfetsin.

Bu tür tabloların oluşmasında ümmetin mazlumlarının ümidi olan Türkiye'mizi aylardır içine kapatanların, dünyanın tescilli zalimleri ile işbirliği içerisinde olanların da bir vebali vardır elbette. Öyle ki bunlar; muhtemelen zavallı, küçücük çıkarları uğruna “Kendinden olan, Müslüman idarecilerine başkaldırmaya”, Türkiye'den yeni bir Mısır, Irak ya da Suriye yaratmaya gayret etmeye, Müslümanları bir kenara bırakıp, onlar için üzülmekten, teröristleri ve zalimleri kınamaktan bile imtina ederek onları masummuş gibi göstermeye ve kâfirleri dost edinmeye devam edeceklerdir. Allah Resulü (SAV) en güzelini söylemiş: “El mer'u mea men ehabbe” (Kişi sevdiğiyle beraberdir), dünyada da, ahirette de. Biz bu aziz vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi ve onların yetimlerini seviyoruz, o teröristleri finanse ve organize eden "güneydeki ülke"yi ve onun tescilli zalimlerini değil. Öyleyse isteyen istediği ve sevdiği ile haşrolsun.

Şahsî veya grup menfaatlerini müstevli orduları gibi dört bir yandan ülkemizin istikrarına saldıranların siyasi emelleri ile tevhid eden kardeşlerimize Rabb’im yeniden düşünüp akletmeyi, yeniden inanılması gerektiği gibi inanmayı, kâfirleri değil müminleri dost edinmeyi, akıl ve izan sahibi olmayı, basiret ve ferasete kavuşmayı nasip etsin.

Bu vesile ile bazı kardeşlerimize bir kez daha seslenmek istiyorum; süresini bile bilmediğimiz bir tane hayatımızı, sayısı sınırlı nefeslerimizi kime ve neye hizmet ettirildiğimiz belli olmayan, manevi uçurumlara sürüklendiğimiz yollarda çarçur etmeye değer mi kardeşlerim? Şehitlerin hatırına, şehit olmaya can atanların hatırına, Allah aşkına; haydi ne olur, bir kez daha düşünün, yeter ki bir düşünün, artık kendiniz düşünün, düşünün ve gerçekleri idrak edin ne olur...Sizleri şehitlerimizin yer aldığı safta buluşmaya, aynı davanın neferi, aynı vatanın bir evladı olmaya, bizlerle bir ve beraber olmaya davet ediyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.