1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Şehit Mursi artık özgür
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Şehit Mursi artık özgür

A+A-

Mısır’ın tek meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, çıktığı mahkeme salonunda Şehit edildi.

Son firavun Sisi’nin darbesi sonrası 2 bin 175 gününü Mısır zindanlarında esir olarak geçiren Mursi, yaklaşık 6 yıldır cunta zulmüne karşı izzetli bir direniş sergiliyordu.

Esir tutulduğu çilehanede kaldığı süre boyunca sağlığı iyice bozulan Cumhurbaşkanı Mursi’nin şehid edilme haberi Mısır, Türkiye ve Filistin başta olmak üzere tüm dünya Müslümanlarını hüzne gark etti.

Şehid için Türkiye’deki tüm camilerde, Mescid-i Aksâ ve diğer ülkelerde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Mursi Firavun Sisi’nin sözde mahkemesinde Filistin’in kurtuluşu için mücadele eden Hamas’lı Mücahitlere yardım etmesinden dolayı Hamas için casusluk suçlaması gibi şerefli bir suç üzerine yargılarken şehit olması Mursi için bir şeref olmuştur.

Hakk’a yolcu ettiğimiz Muhammed Mursi hakkında cümleler şöyle başlıyor: “Mısır’ın demokratik olarak seçilmiş tek ve ilk sivil Cumhurbaşkanı ” Batının bu kahrolası demokrasisi ile içinde demokrasi ve insan hakları geçen cümlelerin Müslümanlar açısından hiçbir ehemmiyeti yok.

Önemli olan şey; Mursi’nin tek kişilik bir hücrede, yatak ve örtü bile verilmeden betonda 6 yıl yapayalnız işkenceye mâruz bırakılması.

Önemli olan şey; zevcesi ve evlatları ile görüştürülmeden, bir yırtıcı hayvana bile reva görülmeyecek şekilde kafes içinde sözde muhakeme edilmesi.

Önemli olan şey; hâkim kılıklı firavun çocuklarının alçakça ifadeleri.

Hastalıklarına müdahâle edilmemesi, ilaçlarının verilmemesi gibi sayılamayacak ve düşmana bile yapılması kabul edilemez zulümlere maruz kalması ve 2 milyar Müslüman ve 7 milyar insanın çare için elinden hiçbir şeyin gelmemesi kahrediyor insanı.

İnsanı insanlığından utandırıyor…

İnsan hakları, hak, hukuk gibi zamanımızın mânâsız ve hatta insanlık için zulüm maskesi olarak kullanılan cümlelerin faillerinin bu zulme sessizliğinden ziyade son firavuna iltifat etmeleri, destek vermeleri, alkışlamaları ve hatta beslemeleri.

Tüm bu yaşanan zulüm işkence ve Şehadetin sorumlusu hiç şüphesiz failleri ABD, İsrail, AB, BAE, Suud ve Mısır rejimidir.

Bu öldürme biçimiyle ‘dilediğimizi her şekilde öldürürüz’ diyerek Mısır halkına mesaj verilmekle kalmıyor, aynı zamanda İhvan’ın hâmileri Türkiye ve Katar’a da mesaj veriyorlardı.

Unuttukları şey ise son sözün Türkiye tarafından söylenecek olmasıdır ki, bunu yakın zamanda görecekler.

Gücü elinde bulunduranlar ne yaparlarsa yapsınlar, susmayı tercih edenler kulak, göz ve dillerini kapata dursunlar, göklerde yazılmış ilahi kaderden asla kaçamayacaklar.

Bu insan görünümlü iki ayaklı şeytanları bekleyen acıklı bir son var ve bunu inşallah hep beraber göreceğiz.

Unutmayın, kul sıkışmayınca Hızır yetişmez.

Mursi’nin Şehadet haberine yine Dünya’da ilk tepkiyi Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vermiştir.

Dünya’da birçok İslam ülkesinden hiçbir ses çıkmamış çıkanlarda ise sadece başsağlığı mesajı yayınlamaktan öte geçilmemiştir.

Buda İslam ülkelerinin içinde bulunduğu aczi yeti göstermektedir.

Şehit Muhammed Mursi’nin Rabbim Şehadetini kabul etsin başta Ailesinin, Mısır halkının ve Tüm İslam âleminin başı sağolsun.

Bu yazı toplam 786 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.