1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Selçuk Üniversitesi geleceğe yatırım yapıyor
Selçuk Üniversitesi  geleceğe yatırım yapıyor

Selçuk Üniversitesi geleceğe yatırım yapıyor

Selçuk Üniversitesi’nin geleceğe dönük yatırımları olduğunu kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, “Metronun yapılmasıyla tramvayın kalkacak. Mimarlık Fakültesi rektörlüğün oraya taşınacak.” dedi.

A+A-

Nagihan ÇAPKIN

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Yusuf Gürbüz, Genel Yayın Yönetmeni Dursun Seyis ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mustafa Uğurlu’yu ziyaret etti. İlk olarak gazetemizin 21. yıl dönümünü kutlayan Okka, Selçuk Üniversitesi’nin geleceğe dönük yatırımlar hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

img_8095.jpg
Prof. Dr. Okka, Selçuk Üniversitesi’nin Eczacılık Fakültesi’ni yeni açtığı halde tercih sıralamasında 9. sırada olduğunu vurgulayarak güçlerinin yettiğince daha ileriye gitmeye çalıştıklarını kaydetti.  Güzel Sanatlar Fakültesi’nin sanat alanında çok güzel çalışmaları olduğunu söyleyen Okka, Türkiye’de ilk defa Konya’da sokakta sanatın yapıldığına dikkat çekti. Büyük küçük demeden bütün Konya halkına resim, ebru gibi sanatlar yaptırıldığını dile getiren Okka, “Orada 1 yılda 561 faaliyet yapıldı. Bunların 130 küsürünü öğretim görevlileri yaptı. Şu anda resim dalında, endüstriyel tasarımda, Avrupa’da birincilik ve 2.’lik derecelerimiz var.  Her yıl Milano’da verilen uluslararası ödüller aldık.  Güzel sanatlar olarak bir numaraya oturduk. Puanlarını da yükselttik şu anda Güzel Sanatlar Fakültesi’nde çok çok iyi yerlere geldik. Ful doluyuz ve tercih noktasında da diğer Güzel Sanatlar Fakültelerinin en önündeyiz.” şeklinde konuştu.

METRO GELİNCE TRAMVAY KALKACAK

Samimi olarak edebiyatını yapmadan çabalarının devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Mehmet Okka, Selçuk Üniversitesi’nin dünyada bir yılda 136 sıra yükseldiğinin altını çizdi. Diş Hekimliği Fakültesi’ni Avrupa’nın en iyisi haline getireceklerini belirten Okka, ileriye dönük yatırımlarıyla üniversitenin sayılı üniversiteler arasına gireceğini kaydetti. Okka, “Metro gelince kampüsün içerisindeki tramvayı kaldıracağız. Yer altından üniversite içerisinde üç durak olacak. Bütün öğrenciler üniversitelerin bütün bölümlerine gayet rahat bir şekilde ulaşabilecek. Bunlar ileriye dönük çabalarımız. Ulaşımda memnuniyeti ileriye dönük düşünmek lazım. Tramvay kalktığı zaman oradaki yol tam hastanenin karşısına gelecek. Hastaneye giren oradan girecek, oradan çıkacak üniversitenin kalabalığına girmemiş olacak.” ifadelerini kullandı.

MİMARLI FAKÜLTESİ REKTÖRÜLÜĞE TAŞINACAK

Prof. Dr. Okka rektörlüğün taşınacağını ve yerine Mimarlık Fakültesi’nin getireceğini bildirdi. Mimarlık Fakültesini şehrin içine çekmek istediklerini söyleyen Okka, öğrencilerin hem çevre hem de görsellik olarak çalışmasının daha faydalı olacağını dile getirdi. “Burası Selçuk Üniversitesi’nin nefes alan bir akciğeri şeklinde şehre açılan kapısı olsun.” diyen Okka, eksikliklerinin olduğunu ama daha iyiye getirmek için çaba sarf ettiklerini belirterek ifadelerini sonlandırdı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.