1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında iş birliği protokolü 
Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında iş birliği protokolü 

Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında iş birliği protokolü 

Selçuk Üniversitesi ve Selçuklu Belediyesi, kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirmek, kamusal alanlarda çalışmalar yürüterek ilçenin ve Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsünün gelişimine katkı sunmak amacıylaiş birliği protokolü imzaladı

A+A-

Protokolle; Selçuklu ilçesi kamusal alanlarında yapılacak çalışmalarda iş birliğine gidilmesi, belediyecilik hizmetlerinin yürütülmesine akademik katkı sağlanması amaçlanıyor. Sağlık, eğitim, tarih, kültür-sanat sportif faaliyetler, araştırma ve yayın çalışmaları, projelendirme ve bilimsel organizasyonların gerçekleştirilmesi için gerekli iş birliklerinin sağlanmasını kapsayan protokolle, ayrıca öğrenci topluluklarının; belediye gençlik merkezleri, uzaktan eğitim ve etüt merkezleri, spor kulübü ile birlikte ders dışı etkinlik ve faaliyetlerin yürütülmesi hedefleniyor.

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN HASSASİYET GÖSTERİYORUZ”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy rektörlük binasında düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada,üniversitenin toplumla birleştirilmesi ve toplumun sorunlarına yönelik adımlar atılması doğrultusunda gerçekleştirilen protokollere önem verdiklerini söyledi. Prof. Dr. Aksoy,“Selçuklu Belediyesi sınırları içinde bulunduğumuz bir kampüste hayat sürüyor ve bu kampüste faaliyet yapmaya çalışıyoruz. Konya içerisindeki en ayrıcalıklı belediyelerden bir tanesi olduğunu belirtmek isterim. Bu ayrıcalığı da Selçuk Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi gibi 2 önemli üniversitenin kendi sınırları içerisinde olması. Bu; belediyemizle iş birliği anlamında birçok konuda adım atılmasına vesile oldu. Bu iş birliğimiz her geçen gün daha da artıyor. Bunun yanında, üniversitenin Selçuk Üniversitesi olması da ayrı önem arz ediyor. Selçuk Üniversitesi, sadece Konya’nın değil, aynı zamanda Türkiye’nin bir değeri ve gözbebeği durumunda..” diye konuştu.

Prof. Dr. Aksoy, SÜ Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezinin, Selçuklu Belediyesi bünyesinde yer alan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfına taşınmasına yönelik bir protokolün de hazırlığında olduklarını sözlerine ekledi.

“SÜ, TÜRKİYE’NİN KÖKLÜ ÜNİVERSİTELERİARASINDA YER ALIYOR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise kurum ve kuruluşlarla farklı alanlarda birçok iş birliğine imza attıklarını belirtti. Selçuk Üniversitesi ile imzalanan protokolün, gelecekte gerçekleştirilecek iş birliklerine temel oluşturacağını aktaran Pekyatırmacı, “Konya’mızda üniversitelerimiz gelişiyor ama Selçuk Üniversitesi sadece Konya’nın değil, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden bir tanesi. Değerli Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy, Tıp Fakültesi ve Eğitim Fakültesinden hocalarımızla birlikte SOBE Vakfında yaptığımız toplantı sonucunda, SÜ Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezini SOBE Vakfının içerisine taşıma kararı aldık. Bunun da müjdesini buradan vermiş olalım. İnşallah bununla ilgili de özel bir protokol yaparak Üniversitemizle iş birliğini daha da geliştirmiş olacağız. Farklı alanlarda, konularda çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda, Üniversitemizle daha üst seviyede bir katkıyı hep birlikte sağlamış olacağız. Teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,iş birliği protokolünü imzaladı.

UFUK KENDİRCİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.