1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atanmam vesilesi ile...
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atanmam vesilesi ile...

A+A-

Kıymetli Okuyucularım,
Birçoğunuzun bildiği gibi 15 Ocak 2016 tarihi itibariyle Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atanmış bulunmaktayım. Güçlü, kararlı, devletine, vatanına ve milletine hizmet aşkı ile dopdolu bir ekiple, yeni bir heyecanla, tüm samimiyetimiz ve iyi niyetimizle yepyeni ufuklara doğru bir yolculuğa çıkmış bulunuyoruz. Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin olmak üzere her birimiz daha önce yapmış olduğumuz idari görevlerimizde edindiğimiz tecrübe ve akademik birikimimizi üniversitemiz, Konya’mız ve ülkemiz adına üretim, araştırma ve hizmete dönüştürme iradesinde ve kararlılığındayız.
Bu vesile ile Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atanmam vesilesi ile ziyaretimize gelen, telefonla aramak suretiyle ya da elektronik posta ve sosyal medya platformları aracılığıyla memnuniyetini dile getiren tüm dostlarıma ve okuyucularıma sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.
Rabbim muhabbetinize, itimadınıza, teveccühlerinize kardeşliğinize ve dostluğunuza layık eylesin. Başımızı öne eğdirmesin, yüzümüzü kara çıkartmasın, hak ve adaletten, hakkaniyetten ayırmasın. Kalplerimizi vatan sevgisi, devlet ve millete hizmet aşkı üzere sabit eylesin. Vicdan ve merhametten ayrılmadan verilen emanetin hakkını yerine getirebilmeyi nasip eylesin.
Görev süremiz hitama erdiğinde de alnımız ak, başımız dik, yüreğimiz mutmain bir halde, kalp kırmamış, gönül incitmemiş, devletin ve milletin emanetine sahip çıkmış ve bu emanetin hakkını yerine getirmiş bir halde görevi devretmeyi de bizlere lütfetsin.
Bu güne kadar bizi hep dualarınızla desteklediniz, hayır işlerimizde hep yanımızda oldunuz. Bundan sonra da sizlerden acizane istirhamım, her daim bize bu desteğinizi devam ettirmeniz, dualarınızda yer vermeniz, yanlış ya da hatalı bir halimiz ya da işimiz olursa Allah rızası için hemen uyarmanız, hesap gününü, ahireti, mahşeri ve bilhassa kul hakkını hatırlatmanız ve böylece dostluğun gerçek manasını kuşanarak hata yapmamıza, Huzur-u İlahi'de mahcup olmamıza engel olmanızdır. Zira hiçbirimiz hatadan ve kusurdan münezzeh değiliz.
Yaşadığımız bu zulüm ve kesafet çağında Hakk'ın müstesna lütfu olan, letafet, nezaket ve iyilik timsali siz dostlarımızın varlığı ile ruhumuzun nefes aldığını hissediyor, dualarınızın ümidi ile müteselli oluyoruz. İyi ki varsınız ve hep var olunuz. Rabbim bizleri hak, adalet, doğruluk ve dürüstlük üzere cem eylesin. Yolundan ve rızasından ayırmasın. Mazlumlara dost, zalimlere, din ve millet düşmanlarına karşı şecaatli, her birimizi Din-i Mübin-i İslam üzere sabit kadem eylesin.
Bu vesile ile yetişmemizde emeği geçen; başta ömür boyu öğretmenlerim muhterem annem ve babam olmak üzere tüm hocalarıma, dostlarıma, çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerime sağlıklı, huzurlu, hayırlı uzun ömürler, maddi ve manevi hususlarda bereketler, muvaffakiyetler, hususi lütuf ve ihsanlar diliyorum. Selam, dua ve muhabbetlerimle...
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.