1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Selçuk Üniversitesi’nde müzik ve sahne sanatlarında çevrimiçi eğitim  
Selçuk Üniversitesi’nde müzik ve sahne sanatlarında çevrimiçi eğitim  

Selçuk Üniversitesi’nde müzik ve sahne sanatlarında çevrimiçi eğitim  

Pandeminin eğitime engel olmadığını gösteren Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı, gerek müzik alanında ses ve enstrüman eğitimini gerekse sahne sanatları alanında tiyatro (oyunculuk) eğitimini çevrimiçi olarak yürütüyor.

A+A-

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Oğuz Karakaya, Geleneksel Türk Müziğive Sahne Sanatları olmak üzere iki bölüm bünyesinde yer alan üç ana sanat dalında aktif olarak 155 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam ettiklerini söyledi.

“UZAKTAN EĞİTİMDE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE BAŞARILI OLDUK”

Koronavirüspandemisi nedeniyle olağanüstü şartların yaşandığı günümüzde uzaktan öğretim sürecini anlatan Prof. Dr. Oğuz Karakaya, “Dünya pandemi sürecinden olumsuz bir şekilde etkilendi. Tüm eğitim-öğretim kurumlarında olduğu gibi Üniversitemizde de uzaktan eğitim sürecini yürütmeye çalışıyoruz.Bu dönemde internet üzerinden uzaktan eğitim sistemine erişimde yoğunluktan kaynaklanan bağlantı sorunlarını, kullandığımız araç yelpazesini genişleterek oluşabilecek olumsuzlukları en aza indirmeye gayret gösteriyoruz. Uzaktan eğitim sistemine ilave olarak Zoom, WhatsApp, Skype, Google meet gibi araçlardan destek alıyoruz. Gerek öğrencilerimizin bireysel ses ve çalgı eğitimleri gerekse oyunculuk eğitimi gibi birebir olarak öğrenciyle eğitimci arasında karşılıklı iletişimve kontrol yoluyla işlenmesi gereken dersleri sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için çaba gösteriyoruz. Ders içerisinde hedeflenen davranışları ve kazanımları kontrol edebilmek için hocamızın, o dersi alan öğrenciyi çok iyi takip etmesi ve geri dönüşleri çok iyi alması gerekiyor. Uzaktan eğitim sürecinde araç yelpazesini geliştirerek bu kontrolü olabildiğince üst düzeyde gerçekleştirmeye çalıştık ve bukonuda önemli ölçüde başarılı olduk.” dedi.

 “ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK OLUYORUZ” 

Öğrencilerin bu süreçte katılım ve derslere olan motivasyonunu değerlendiren Prof. Dr. Oğuz Karakaya, “Konservatuvardakiöğrencilerimiz arasında, burada bulunuş amacını çok iyi bilen öğrenciler olduğu gibi, bu süreçte farkında olmadan çeşitli sebeplerle rehavete kapılan öğrencilerimiz de elbette oldu.Bu durumda her iki tarafa da önemli sorumluluklar düşüyor. Akademik personelimiz bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetiyor.Dersin sonrasında herhangi bir konunun anlaşılmaması durumunda öğrencilerimiz yine hocalarına ulaşıyor, farklı araçlar üzerinden tekrarlar ve ödevler yapılabiliyor. Öğrencilerimizin motivasyonlarının üst seviyede tutulması için onlara destek olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.    

Prof. Dr. Oğuz Karakaya, uzaktan eğitim sürecini en iyi şekilde yöneten Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy’a, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ileteknik personeline, özveriyle dersleri takip eden akademik ve idari personele teşekkür etti.

UFUK KENDİRCİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.