1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Selçuk Üniversitesi'ne 2 ödül
Selçuk Üniversitesi'ne 2 ödül

Selçuk Üniversitesi'ne 2 ödül

Selçuk Üniversitesi, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin (TPRECD) 41. Ulusal Kurultayı'nda düzenlenen Asistan Bildiri Yarışması'nda "Deneysel ve Klinik" olmak üzere iki dalda birincilik ödülü kazandı

A+A-

Samsun'da On Dokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ev sahipliğinde düzenlenen Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin (TPRECD) 41. Ulusal Kurultayı'nda Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Asistan Bildiri Yarışması'nda hem "Deneysel” hem de “Klinik" dalda birincilik ödülü elde ettiler.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniği olarak gittiğimiz TPRECD 41. Ulusal Kurultayı Asistan Bildiri Yarışması'nda 'Deneysel' dalda Dr. Şeyda Güray Evin, bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçların yan etkilerinden korunmak amacıyla kök hücre ilave edilerek daha düşük dozlarda verilebileceğini gösteren çok başarılı bir deneysel çalışmasını sunarak birincilik ödülü kazandı. Klinik dalda ise, Dr. Cemil Işık özellikle çenenin öne ve geriye alındığı ameliyatlarda, ameliyat sonrası oluşabilecek his kayıplarını önceden doğru tahmin etmeye yarayan bir çalışma sunarak birincilik ödülünü aldı. Her iki dalda yapılan çalışmalar, pratik hayata geçebilecek ve insanlarımıza şifa olarak dönebilecek bilimsel çalışmalardır" ifadelerini kullandı. 
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniği olarak önemli çalışmalarda bulunduklarını ve özel çalışmalarla da öncülük ettiklerini dile getiren SÜ. Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Tosun, "Plastik Cerrahide kök hücre kullanımıyla ilgili çalışmalarda ön sıralardayız. Bu nedenle deneysel alanda aldığımız ödül bizim için sürpriz değil. Çünkü kök hücre desteğiyle yapılmış bir çalışmaydı. Bu çalışmanın laboratuvar desteğini Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji Bölümünden hocalarımız sağladı. Üniversitesi'nin bize sağlamış olduğu özgür bilimsel çalışma ortamıyla gerçekleşti. Bu nedenle uygun ortamı sağlayan bütün üniversite ve fakülte yöneticilerimize de özellikle teşekkür ederim’dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.