1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SELÇUKLU ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU AVRUPA’DA
SELÇUKLU ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU AVRUPA’DA

SELÇUKLU ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU AVRUPA’DA

Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu, Konya olmak üzere tüm Türkiye, Bosna Hersek ve Suriyeli vatandaşların bulunduğu kamplardaki özel eğitim öğrencilerine yönelik materyal üretimi yaparak büyük bir başarıya imza attı.

A+A-

Konya’nın ve Türkiye’nin önemli özel eğitim kurumlarından biri olan Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle, başta Konya olmak üzere tüm Türkiye, Bosna Hersek ve Suriyeli vatandaşların bulunduğu kamplardaki özel eğitim öğrencilerine yönelik materyal üretimi yaparak büyük bir başarıya imza attı.
Bu doğrultuda Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü okulun tüm atölyeleri ile birlikte materyal üretimi yapan Mobilya ve İç Mekan Tasarımı atölyesini "Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında son model makine ve techizat ile donatarak üretimdeki kaliteyi arttırma yolunda önemli bir adım attı.
Okuldaki öğretmenler de kendi akademik becerilerini geliştirmek amacıyla AB ülkelerinde kurs almak, özel eğitimde kullanılan materyalleri incelemek, kullanım tekniklerini görmek, kullanılan materyal ve tekniklerin milli eğitim sistemimize entegrasyonunu sağlayarak, yetersizlik türlerine uygun materyaller geliştirme amacıyla “Özel Eğitim Öğrencilerine Yönelik Materyal Geliştirme” konulu AB projesi hazırladı. Hazırlanan proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunarak, proje bir yıl boyunca edecektir. Bu proje ile Avrupa'da kullanılan özel eğitim materyallerinin neler olduğu ve kullanımlarının nasıl olduğu, yetersizlik türlerine göre materyal kullanımı ve materyal kullanımının eğitimdeki yeri ve önemi ana başlıklarında önümüzdeki yıl Mart ayında Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu'ndan  7 kişilik bir öğretmen grubu Avusturya'nın başkenti Viyana'da, 5 günlük bir eğitim alacak. 
Okul yetkilileri, "Öğretmenlerimiz böylece Avrupa'da özel eğitimde kullanılan materyalleri, yöntem ve teknikleri yerinde görme imkanına sahip olacaklar ve eğitim sistemimize entegre edilmesi yönünde çalışmalar yaparak özel çocukların eğitimlerine katkı sağlanması adına önemli bir projeye imza atmış olacaklar" dediler. AHMET ÖZER

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.