1. HABERLER

  2. KONYA

  3. SELÇUKLU’DA 43 PROJE DAHA SELÇUKLU'DA HAYAT BULACAK    
SELÇUKLU’DA 43 PROJE DAHA SELÇUKLU'DA HAYAT BULACAK    

SELÇUKLU’DA 43 PROJE DAHA SELÇUKLU'DA HAYAT BULACAK    

Selçuklu Belediyesi 2019 yılı Proje Destek Programı kapsamında hayata geçirilecek olan 43 proje için Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'nın katıldığı programla protokol imza töreni gerçekleştirildi

A+A-

Selçuklu Belediyesi 3 yıldır kurumsal olarak sürdürdüğü Proje Destek Programına 4. yılında da devam ediyor. 2019 yılında şehre kültür, sanat, sosyal ve eğitim alanları başta olmak farklı alanlarda katkı sağlayacak 43 proje hayata geçirilecek.  
"2019 Yılında 43 Proje Daha Selçuklu'da Hayat Bulacak" 
Selçuklu Belediyesi tarafından 3 yıldır kurumsal olarak sürdürülen Proje Destek Programında 4. yıl (2019) protokol imza törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu  yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı," 2019 yılında da çağrımıza çok yoğun bir katılım gerçekleştirildi. Program kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına ait 67, Kamu Kurumlarına ait 7, Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullarına ait 27 proje,  Üniversiteler ve Öğrenci  Topluluklarına ait 27 proje, kişisel başvuru olarak da 17 tane proje olmak üzere toplamda 145 adet proje müracaatı oldu. Bu müracaatlar içersinde sonuçlandırdığımız 43 tane proje de eğitim alanında 12 adet, yenilikçi alanda 1 adet, sosyal uyum projeleri alanında 6 adet, sosyal sorumluluk projeleri alanında 1 adet, kültür-sanat ve turizm alanında 8 adet, girişimcilik alanında 3, sağlıklı yaşam ve spor alanında 4 adet,  tarih bilinci ve hareketlilik alanında 4 adet, toplumsal fayda alanında 1 adet, medya alanında 2 ve gönüllülük alanında 1 adet proje belediyemiz tarafından desteklenmeye layık görüldü. Gördüğünüz gibi projelerimiz çok çeşitli. Çok farklı alanlarda projeler üretildi ve bütün bu alanlarda belediyemiz bu projelere destek sağlıyor. Proje için belediyemize müracaat eden bütün kurum, kuruluş, dernek ve vakıf temsilcilerine ve bireysel olarak müracaat eden vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çünkü böyle bir proje destek programına katılım sağlamak bizim için çok önemli.  Burada değerlendirmeler neticesinde belediyemiz tarafından desteklenmeye layık görülen projeleri de tebrik ediyorum. İnşallah bu projelerin uygulanması sonrasında ilçemizde toplumsal, sosyal, kültürel ve eğitim anlamında çok faydalı işler ortaya çıkacak. İnşallah bu proje destek programlarımız  artarak devam edecek. Selçuklu Belediyesi olarak hem elinde projesi olan bütün paydalara desteğimizi devam ettireceğiz hem de eğitim, sanat, kültür, sosyal, tarih alanında belediye olarak ne yapmamız gerekiyorsa bu konularda da çaba sarf etmeye devam edeceğiz" dedi.
"Selçuklu Belediyesi Projeleriyle Örnek Oluyor"
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil “Bugün Selçuklu Belediyemizin sosyal dokumuzu ve kadim medeniyetimizi güçlendirmesi ve devamı açısından sürdürdüğü Proje Destek Programı kapsamında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu programın öncülüğünü 4 senedir yapmakta olan Selçuklu Belediyemizi tebrik ediyorum. İnşallah seçimden sonraki yeni dönemde diğer belediyelerimizde böyle bir proje programını uygularlar. Hem sosyal dokumuzu hem de bu projeye katkıda bulunan sanatsal, kültürel olarak pek çok projemizi ortaya koyarlar. Bu sayede kuruluşlarımızı ve kardeşlerimizi teşvik ederler. Şu anda seçim sloganı olarak ortaya atılan gönül belediyeciliğini Selçuklu Belediyemiz zaten yapmaktadır. Kapısı ve gönlü açık olan bir belediyemizdir. Bu projeler Selçuklu ilçemize, Konyamıza, ülkemize hem kültürel hem sosyal açıdan faydalı olacaktır. Bundan dolayı bu projelere destek olan tüm komisyonu tebrik ediyorum.” dedi.
"Selçuklu'da Gönül Belediyeciliğinin En Güzel Örnekleri Uygulanıyor"
Konuşmasına hükümet ve bakanlıklar olarak yıllık 290 milyon TL'lik hibe ve destek programının sağlandığını ifade ederek başlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta; "Belediyeler bazında ise bu tip projeler yapan çok az sayıda belediyemiz var. Bunlardan bir tanesi de Konya'da Selçuklu Belediyemizin 3 yılını tamamlayarak 4. yılına başlayan proje destek programı. Bu programdan dolayı başkanımızı tebrik ediyorum.  İnşallah daha da büyüyerek ve ilerleyerek bu proje desteğinin artmasını diliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.