1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Selçuklu'da sağlığa yatırım sürüyor
Selçuklu'da sağlığa yatırım sürüyor

Selçuklu'da sağlığa yatırım sürüyor

Selçuklu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

A+A-

Açılış programına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediyesi Başkan Vekili Halit Bulut, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Konya İl Sağlık Müdür Vekili Uz. Dr. Kerim Yeşildağ, Selçuklu Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Avcıoğlu, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve oda başkanlarının yanı sıra sağlık camiasından çok sayıda yönetici katıldı.
“Hedefimiz hizmet kalitesini yükseltmek” 
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yapılan hizmetlerdeki temel hedefin Selçuklu’daki hizmet kalitesini artırmak olduğuna dikkat çekerek; “ Bugün Selçuklu Belediyesi olarak hizmet halkamıza bir yenisini daha ekliyoruz. AK Parti Belediyeciliği her yerde etkisini gösterdiği gibi Konya’da da hem Büyükşehir Belediyemiz hem merkez ilçe belediyelerimiz hem de diğer merkez dışındaki belediyelerimiz sürekli yatırım hizmetlerine devam ediyorlar. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak her alanda yatırım yapıyoruz ve insanımıza hizmet etme noktasında sürekli gayret içeresindeyiz. 
Burada yapılan yatırımın mahallemiz, bölgemiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görev yapacak olan sağlık çalışanlarımıza da kolaylıklar diliyorum.” dedi.  
"Türkiye artık eski Türkiye değil"
Türkiye’nin ekonomik alandaki bütün saldırılara karşı hızla geliştiğine dikkat çeken Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin kısa ve uzun vadede planlamasını iyi yapan, finansmanını kendi çözen ve dünyaya örnek işler yapan lider ülkelerden biri olduğunu söyledi. Sağlık alanında çok büyük yatırımların gerçekleştiğini ifade eden Başkan Altay, eski ve yeni Türkiye’nin herkes tarafından çok rahatlıkla fark edildiğine vurgu yaparak şunları söyledi; “Aile sağlık ocağının yapıldığı bölge Selçuklunun yapılaşma bakımından standartların üstünde en iyi bölgelerinden birisidir. Eski sağlık ocağına baktığınız zaman yetersiz bir yapı olduğunu görüyoruz. Aslında burada eski ve yeni Türkiye’yi rahatlıkla görebiliyorsunuz. Belediyelerimiz eğitimden sağlığa kadar her konuda yatırımlar yapıyorlar. Mahallelerimizde hangi eksiklik varsa onu zamanında yapmaya özen gösteriyoruz. 
3 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulan 6 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nin içersinde evsel atık merkezi, tıbbi atık deposu, eğitim toplantı odası, enerji, mamografi, radyoloji odası, aşı bebek izleme odası, veri izleme ve planlama odası  tıbbi müdahale odası, laboratuarlar, kan alma, emzirme, aile danışmanlık, çocuk gelişimi odası, beslenme, psikolojik danışmanlık odası, fizyoterapi odası ve hasta danışmanlık odası pek çok fonksiyonu icra edebilecek donatılar bulunmakta.  Protokol konuşmalarının ardından 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Heyet daha sonra açılışı yapılan Aile Sağlığı Merkezini gezdi. Kadir iyi anlar

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.