1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Selçuk’ta  “Merhum Durmuş Ali Ceylan” anıldı
Selçuk’ta  “Merhum Durmuş Ali Ceylan” anıldı

Selçuk’ta  “Merhum Durmuş Ali Ceylan” anıldı

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu tarafından Merhum Dr. Durmuş Ali Ceylan’ı anma programı düzenlendi.

A+A-

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen anma program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Anma programının açılış konuşmasını yapan Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr. Gör. Naim Çağlar Diri, “Görev yaptığımız süre içerisinde onun ne kadar işine âşık, vatansever, milliyetçi, imanlı bir kişi olduğuna hep şahit olduk. Hastalığı sürecinde de iman ve ibadetinin yanı sıra sabır ve şükrüne, takvasına ve rıza makamına ulaştığına bizzat şahit olduk. Rabbim yapmış olduğu hizmetleri Sadaka-i Cariye olarak kabul etsin ve kıyamete kadar ecrini hocamıza nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, “Devletine ve milletine hizmet etmiş, hayırlı ve güzel işler yapmış ve arkasından da hayırla yâd edilmeye hak etmiş herkesi hayırla yâd edebilmenin vefa örneği olarak göstermemiz için buradayız. Değerli kardeşimiz Durmuş Ali Ceylan milli ve manevi değerlerine bağlı, ülke menfaatlerine bağlı bir üniversite yapısı oluşturmaya, doğru ve etkili akademisyen kadrosu kurmaya ve yeni akademisyenler yetiştirmeye gayret eden bir üniversite anlayışına büyük destekler sağladığını biliyoruz. Akademisyenlerimize ve öğrencilerimize her zaman yakın temas içinde bulunmuş, her sorunla yakından ilgilenmiş, milli bir bilinç kazandırmayı sağlayan çalıştıran gayretli bir idareci ve akademisyen kardeşimizdi. Durmuş Ali Ceylan Hocamız için Rabbimizden rahmet ve merhametini niyaz ediyoruz” dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Böyle zamanlarda konuşmak zordur. Ama bütün zorluğuna rağmen böyle bir vesileyle ve böyle bir kişi için burada bulunuyor olmak bizi mutlu ve teselli ediyor. Çok kıymetli Durmuş Ali Ceylan Hocamız, nesilleri yetiştirme de bütün bu kasvetleri ve özellikleri taşıyan gösterdiği gayret konusunda istisnai bir örnektir. Ve gözlerinin içine baktığımız zaman o tebessümü o gülüşü gören ve gülüşüyle cennetin serinliğini hissettiren bir kardeşimizdi.. Gerek eğitim anlamında gerek insan olma anlamında bu yükü çeken az insanlardan biri olan Durmuş Ali Ceylan’ı bizler unutmayacağız ve unutturmayacağız. Örnek bir insan olmuştur. Zor şartlarda bile gülebilmiş ve tebessüm edebilmiştir. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından konuklara plaket takdimi yapıldı. Ardından “Dr. Durmuş Ali Ceylan Bilgisayar Laboratuvarı’nın” açılışı gerçekleştirildi. HATİCE KARAKUŞ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.