1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. SELÇUKYA'DA ‘ŞİİRDE İNSAN SEVGİSİ’ KONUŞULDU
SELÇUKYA'DA ‘ŞİİRDE İNSAN SEVGİSİ’ KONUŞULDU

SELÇUKYA'DA ‘ŞİİRDE İNSAN SEVGİSİ’ KONUŞULDU

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Öğrenen Kıraathaneler etkinliği kapsamında Kültür Parktaki Millet Kıraathanesinde ''Şiirde İnsan Sevgisi '' konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

A+A-

Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Hukukçu Yazar Fatma Şeref Polat ve Selçukya Şairlerinden Engelsiz Yazar Hasan Ukdem, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Öğrenen Kıraathaneler etkinliği kapsamında Kültür Parktaki Millet Kıraathanesinde ''Şiirde İnsan Sevgisi '' konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
Yazar Fatma Şeref’in, sevgi ve sevginin halleri ile insan hayatında ve toplumsal hayatımız üzerinde etkilerini anlattığı sohbetine şair Hasan Ukdem de konuya dair şiirlerini okuyarak katıldı.
Yazar , “Sevgiyi çok sözünü etmemize rağmen yeterince önemsemiyoruz. Kendi üstümüzdeki etkisini bile inkar ediyoruz. Oysa sevginin sahtesi bile o kadar tesirlidir ki biz bunun acı bir tecrübesini toplumsal olarak yaşıyoruz” dedi. “Ailesinin ya da devletimizin yeterince ilgilenemediği çocuklarımız, sahte sevgi gösteren, her şeyi ile ilgilenen, okutan, evlendiren, kariyer sağlayan bir örgütün ağına düşüp kendi ailesine ve devletine kurşun atar hale gelebiliyorsa biz de sevgi anlayışımızı bir kez daha sorgulamalıyız… Tek başına bu örnek bile sevgi konusunun ihmal edilmeyecek hafife alınmayacak kadar önemli olduğunu anlatmaya yeter diye düşünüyorum ” dedi.
Şair Ukdem ise “Sevgi bize atalarımızdan bir mirastır. Çünkü onlar kapıları kılıçla açsalar bile yürekleri sevgi ile feth etmişlerdir “ dedi. DİLHAN DUMANOĞLU


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.