1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SELSİAD 13 Firmayı Kutladı
SELSİAD 13 Firmayı Kutladı

SELSİAD 13 Firmayı Kutladı

Selçuklu Sanayici İşadamları Serbest Meslek Mensupları Derneği(SELSİAD) Genel Başkanı İsmail Hakkı Kolat, İstanbul Sanayi Odası(İSO) 2015 yılı araştırması sonuçlarına göre açıkladığı, “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesine Konya’dan gire

A+A-

Genel Başkan Kolat, “Konya sanayisi ve ticareti her geçen gün gelişiyor, emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’nin hedefe ulaşma noktasında, Konya üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor ve getirmeye devam edecektir. Hedefine ulaşmada katma değeri daha yüksek sektörlere yoğunlaşması gerekiyor” dedi.

Konya’mızın Gurur Kaynağı
İkinci 500’e giren firmaların Konya’nın gurur kaynağı olduğunu belirten Genel Başkan Kolat, “Anadolu'nun parlayan bir yıldızı olan Konya, başta tarım makineleri olmak üzere tüm sanayi kollarında önemli çalışmalara imza atmaktadır. Özel sektörün ülkenin kalkınması için olumlu yöndeki başarıları ortadadır. Küreselleşen dünya ile bütünleşmesi bilgi ve teknolojiyi daha iyi bir şekilde kullanması, Konya’nın cazibesini daha da artırmaktadır. Konya sahip olduğu üretim kültürü, alt yapısı ve girişimcilik ruhuyla bu listeye daha çok firmayla girecek potansiyele sahiptir. Gelecek yıllarda bu rakamı daha üst seviyelere çıkartmanın da yollarını aramalıyız” dedi.

Konya İtici Güç Olacaktır
Konyalı firmaların günden güne büyüdüğünü ve markalaşma yolunda önemli adımlar attığını yineleyen Genel Başkan Kolat, "Konya firmalarının büyümesi hem Konya’nın, hem de Türkiye’nin gelişerek zenginleşmesinde itici güç olacaktır. Temennimiz Konya firmalarımızın en iyiye ulaşması; ilklere giren firma sayımızın artmasıdır. Türkiye’deki ve Konya’mızdaki her firmaya ayrı ayrı başarı diliyorum” dedi.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.