1. HABERLER

  2. KONYA

  3. SELSİAD’da “Yeni Vergi Affı Kanunu” semineri
SELSİAD’da “Yeni Vergi Affı Kanunu” semineri

SELSİAD’da “Yeni Vergi Affı Kanunu” semineri

Selçuklu Sanayici İşadamları Serbest Meslek Mensupları Derneği(SELSİAD) Konferans Salonu’nda Konya Vergi Dairesi Eski Başkanı, Yeminli Mali Müşavir Sıtkı Aksöz tarafından, “Yeni Vergi Affı Kanunu” konulu bir seminer gerçekleştirildi.

A+A-

SELSİAD Genel Başkanı İsmail Hakkı Kolat’ın “Hoş geldiniz” konuşmasının ardından kürsüye davet edilen, Yeminli Mali Müşavir aynı zamanda SELSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sıtkı Aksöz, yeni çıkan Vergi Affı Kanunu hakkında bilgilendirme konuşması yaptı. Katılımcıların dikkatle izledikleri seminer, merak edilen konulara açıklık getirdi.

Yediden yetmişe herkesi ilgilendiriyor
Aksöz, söz konusu kanun ile kesinleşmiş vergi ve ceza borçları, idari para cezaları, kanun kapsamına giren diğer borçlar; matrah vergi artırımında bulunma; işletme kayıtlarının düzeltilmesi; bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması; vergilerin ödenebileceği anlaşmalı bankalar hakkında bilgi verdi. Yeni çıkmış olan Vergi Affı Kanununun yediden yetmiş yediye, herkesi ilgilendirdiğini dile getirerek, “Yeni Vergi Affı, çok sayıda kamu kurum, kuruluş ve özeli ilgilendirmektedir. Çok geniş kapsamlıdır. 2016 Vergi Borcu Yapılandırma Kanunu’nun onaylanması ile bütün vergi borçlarının ana kısmı taksitlendirilecek; geçmişten gelen cezalar kaldırılacak; gecikme faizi ve gecikme zamlarının tahsilinden vazgeçilecek. Bu faiz borçlarının yerine Yurtiçi ÜFE oranı ilave tutulacak” dedi.

Devlet barış elini uzattı
Aksöz, bu affın, geçmiş yıllar içinde çıkarılan en kapsamlı vergi affı olduğuna değinerek, “Devlet barış elini uzattı, biz de bu eli tutalım. Devletimize mali disiplini sağlamak açısından bir destek sunalım” dedi.

İlgiyle takip edilen seminer, dinleyicilerden gelen sorular ve Aksöz’ün cevaplarıyla geç saatlere kadar sürdü. Seminer, SELSİAD Genel Başkanı İsmail Hakkı Kolat’ın, günün anısına SELSİAD logolu çini tabak takdimiyle sona erdi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.