1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Sen Çok Yaşa Trump
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Sen Çok Yaşa Trump

A+A-

Trump dünya için bir nimet Niçin? O’nun sayesinde Dünya (inşallah) ABD nin gerçek yüzünü görecek. Bunun önemi ne? Çünkü ABD’ yi tanımak, dünyayı idare eden ( etmeye çalışan) bu acımasız ruhlu kovboyları tanımaya yarayacaktır. Trump başkan seçilmeseydi dünya sisteminin sahibi olan ABD deki güçlü, varlıklı kişiler ile onların kontrol ettiği başta basın kuruluşları olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun tartışması yapılmayacaktı. Trump’ı sevmeyen, sevemeyen müesses nizam sahipleri ile Trump arasında geçecek iç savaş/mücadele, (Allah’ın izni ile) başta ABD halkı olmak üzere tüm dünyaya kandan, zulümden, gözyaşından, fakirlikten haksızlıktan başka hiç bir şey vermeyen kapitalist, emperyalist, zalim kan emici ABD sistemini teşhir edecek.

ABD Yİ TANIYALIM: Gaziler Bile Evsiz
ABD’ yi bizler ve dünya Hollywood filmlerinden tanıyoruz. Gerçeklerden uzak sinema sahneleri ile dünyayı çok iyi kandıran ABD, aslında bir zulüm ve haksızlıklar diyarı. ABD de bu gün yaklaşık 50 milyon insan aşevinden yemek yiyor. ABD deki Evsizlerin oranı dünya ortalamasından yüksek. Silahlı saldırıda ölenlerin sayısı her yıl artıyor. (2015 te 35 bine yakın ABD li, silahlı saldırı sonucu öldü.) Şu cümleye bakar mısınız? ABD de Binlerce gazi evsiz. Birçok eyaletin arka sokakları tamamen çetelerin egemenliğinde.

Zenginlik, fakirlik, güç ile zayıflık… Bunlara ABD’ nin bakış açısı İslam’ınkine taban tabana zıttır. Bizim kitabımız Kuranda her şeyin (gücün, kuvvetin, zamanın, mekanın, dünyanın, ahiretin…) sahibi olarak Yaratan Allah gösterilir. Bu baptan olmak üzere zenginlik ve fakirlik de Allah’ın verdiği bir nimet veya külfettir. Amerika da ise bu işe bakış açısı çok farklıdır: Amerika'da en zengininden aç ölen insanına kadar herkeste aynı düşünce hakimdir: Sefilliğin sebebi kişinin tembelliğinden, tutumsuzluğundan, uyuşukluğundandır. Fukara "kaybedendir." Bu "kaybeden" aşağılık ve değersiz olarak görülür ve nitelenir. "Kaybeden" de kendini ve kendi gibilerini aşağılık ve değersiz görür. Bu yanlış ve sahte düşünce sadece ABD içinde kalmaz. ABD dünyadaki tüm fakir ve yoksul ülkelere de aynı gözle bakar. Bu sebepten ötürü, ABD geri kalmış ülkelere yapılan saldırıları normal, gariban milletleri öldürmeyi ise meşru görür. Bu his Amerikan insanının içine o denli işlemiştir ki, örneğin gençler ihtiyar bir kadını veya güçsüz birini soyarken en küçük bir acıma, hissi duymazlar, tam aksine "kendini koruyamadığı" için soydukları kişiyi aşağılık ve değersiz biri olarak görürler. ABD felsefesine göre "Zengin iyidir, güzeldir, gıptayla bakılandır, çok çalışıp kazanmış" olandır. Biz Müslümanların kültürünün temelini oluşturan Kuranımızda ise zenginlik ve fakirlik Allah’ın bir imtihanı olarak anlatılır.(Sebe 36- Onlara de ki; "Hiç kuşkusuz, Rabb'im dilediğine bol servet verir ve dilediğinin rızkını kısar. Fakat insanların çoğu bu gerçeği bilmezler."İslam toplumunda ABD nin zıddına zenginliği ile övünen bir insan dışlanır, aşağılanır.

OBAMA TRUMP FARKI ABD Hep Aynı ABD
ABD’deki gösteriler tam bir komedi. Niçin? Çünkü bu gösterilerin nedeni 7 İslam ülkesinden gelecek mültecileri ABD ye sokmama kararı. Şu garabete bakar mısınız? Trump mülteciler almıyor diye başta ABD olmak üzere tüm dünyadaki göstericiler ayağa kalkıyor. Halbuki ABD, sürekli başka ülkeleri bombalyan, oralarda yaşayan insanları çocuk, bebek, kadın ayırt etmeden katleden bir devlet. Kızıl derilileri, Mayaları Aztekleri… Irken yok eden coniler 2. Dünya savaşında Japonya ve Almanya’da milyonlarca kişinin kanına girdi. Vietnam’daki katliamları da unutulacak gibi değil. Ve en son Afganistan’da 3 milyon, Irak’ta 1,5 milyon, Suriye’de 500 bin insanın ölümünün altında ABD nin parmağı vardır. Önceki başkanlar dünyada Milyonlarca insanı, çocuğu, bebeği katlederken ses çıkarmayanlar şimdi “TRUMP mültecileri kabul etmiyor, kadınları aşağılıyor…” diye ciyaklıyorlar. Bu ne büyük tezat! Yaşa be Trump!

Amerika gibi büyük devletler (Roma Osmanlı…) ancak içerden yıkılır. İnşallah bu son gelişmeler bu gidişatın başlangıcı olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.