1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. “Sende Gideceksin Tek Tek Gidenler Gibi “
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

“Sende Gideceksin Tek Tek Gidenler Gibi “

A+A-

Cihanın kanunu böyle, gelen gider,  giden gelmez. Bu ezeli, ebedi ve asla değişmez, milyonlarca kez ispatlanmış mutlak hakikat, hem fertler için geçerlidir hem de devletler ve kavimler  için. Kainat yaratılalıdanberi  bu kuralı bozan çıkmadı ve de çıkmayacak. Çünkü her şeyin sahibi sonsuz kudret sahibi Allah böyle koymuş kanunu.  Hiç kimse ve hiç bir devlet değiştiremedi bu değişmez kuralı.  “Kazık çakan” fgelemdi cihana bu güne dek. Kendilerini ölümsüz dokunulmaz sanan  Karunlar, nemrutlar, firavunlar,  şeddatlar¸ Allahın seçtiği en gaziletli en ahlaklı en yüce insanlar olan peygamberler için de değiştirilmedi bu kural. Hepsi geldi hepsi geçti. İyilerde gitti bu dünyadan kötülerde,  güzellerde gitti bu cihandan çirkinlerde, zayıflarda güçlülerde karalarda sarılarda zenginlerde fakirlerde…Hepsi ama hepsi gittiler tek tek gidenler gibi. 
Şimdi sıra ABD’de. İstanbul’u fetheden Fatih Bizans’ın gideceğini/yıkılacağını bilen bir papaza;” benim devletim de gider mi, benim mülkümde sona erer mi? diye sorunca o papaz, şu ezeli ve ebedi hükmü hatırlatır ona;” Padişahım devletleri ayakta tutan adalettir. Bir devlet ne kadar güçlü olursa olsun, askerleri istediği korkusuz ve savaşçı olsun, milleti ne kadar fedakâr çalışkan olursa olsun adalet olmadı mı, adaletini yitirdi mi o devlet yıkılmaya, o millet dağılmaya mahkûmdur. Sizin devletinizde bu kuraldan müstağni değildir. Adaleti kaybettiğiniz gün yıkılışınızın başladığını bilesiniz…!” der. 
Yüzyıla yakındır dünyanın bir numarası olan, diğer devletlere ve mazlum milletlere karşı zehirli okunu sıkça kullanan ABD zaten köken ve düşünce olarak zulüm üzerine kurulmuş bir devletti. (Bu zalim devletin temellerinde zencilerin, Kızılderililerin, inkaların, mayaların, dallarında ise başta Müslümanlar olmak üzere mazlum milletlerin kanları ve gözyaşları var.)  Bu zalim bu katil devletin katliamları ve zulümleri son yıllarda iyice arttı. Adaletsizliği ve mezalimi iyice ayyuka çıktı. Tüm dünya da bu zulmü bu adaletsizliği ayan beyan görmeye başladı. ABD, Dolar silahını son yıllarda öyle hoyratça kullanıyor ki kör olan milletler bile bu zulmün farkına vardı. Bu neenle tarihi hüküm gerçekleşmek üzere. Çünkü zulüm güneşi batmak üzere bu nedenle de gölgesi en uzun halinde görünüyor.   
ABD’NİN İPİNİ MÜSLÜMANLAR ÇEKECEK 
ABD daha önce birçok coğrafyaya birçok devlete zulüm orduları ile saldırarak garip ve mahzun diyarlara kan kusturdu. Son yıllarda onun zehirli okları İslam coğrafyasına yöneldi. Bu nedenle de son hak din olan İslama ve onun müntesipleri olan Müslümanlara yaptığı bu zulüm elbette karşılıksız kalmayacak ve Allah’ın yardımı ile Müslümanlar Türkiye’nin liderliğinde bu kovboyların, bu at hırsızlarının canını cehenneme gönderecek. Rabbim bu günleri bizlere gösterecek inşallah.Nasıl mı? Koca roma koca Bizans yenilemz zannedilen Pers yıkılmaz zannedilen Firavun’un, Nemrut’un imparatorlukları nasıl gitmişse, Osmanlı, Abbasi, Cengizimparatorlukları nasıl zeval bulmuşsa öyle. Dinsiz  devletler bile yaşar lakin ZALİM DEVLETLER ASLA.  
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.