1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. ŞEREFLİ BİR MİLLETİN ŞEREFLİ EVLATLARI TARİH YAZDI
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞEREFLİ BİR MİLLETİN ŞEREFLİ EVLATLARI TARİH YAZDI

A+A-

15 Temmuz 2016'yı dünya tarihinin en onurlu sayfalarına kanımızla yazdık.

Ülkemiz, tarihinin en alçak darbe girişimlerinden olan 15 Temmuz’un üzerinden bir yıl geçti ama hala acılarımız taze…

Bu ülkenin öyle kaderi var ki ne zaman ayağa kalkmaya çalışsa ‘Üst Akıl’ içimizdeki hainleri kullanarak demokrasimizi sekteye uğratıyor.

Ancak bu sefer Allah’ın yardımı, liderin yol göstermesi ve milletin dik duruşu sayesinde hem batı hem de içimizdeki hainler amaçlarına ulaşamadılar.

Batı bizim kendi güdümlerinden çıkıp özgür ve tam bağımsız bir ülke olmamızı istememesinden dolayı yıllardır besleyip büyüttüğü dini bir yapı gibi gösterdiği ‘FETÖ’ terör örgütünü kullanıp ülkemize savaş ilan etmiştir.

15 yılda bu ülke başta ekonomi olmak üzere sağlıkta, ulaşımda, terörle mücadelede, sosyal yardımlarda ülke içinde ve ülke dışında olmak üzere mazlum ve mağdur halkların yanında olması bazı güçleri oldukça rahatsız etmiştir. 

Bu alçak darbe girişiminde bulunanların diğer darbeleri yapanlardan farkı yıllarca bu millete dini bir Cemaat gibi görünmeleridir.

Bu terör örgütü elemanları daha önce de 17/25 Aralık yargı darbesine teşebbüs edip yine başarısız olmuşlardır.

15 Temmuz gecesi milyonlarca insan, TSK’ya sızmış asker görünümlü FETÖ üyelerinin millete ait olan en ağır silahlara rağmen canını vermiş ama vatanını bu hainlere teslim etmemiştir.

Hainler o gece başta Sayın Cumhurbaşkanı’nın kaldığı otel olmak üzere TBMM’yi, Polis Özel Harekatı ve darbeye direnen halkı hedef almış ve bu mücadelenin sonunda o gece 249 vatandaşımız şehit, 2195 vatandaşımız da gazi olmuştur.

Bu darbe girişimine katılan hainler suçüstü yakalanmalarına rağmen yargılamalarda pişkin tavırlar sergilemeye devam ediyorlar.

Bu yargılamaların biran önce bitirilip suçluların hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılması toplumun beklentisidir.

O KRİTİK GECEDE BAZILARI NE YAPTI?

15 Temmuz’da “O Büyük Gün” geldi çattı. Savaş uçakları, ağır silahlı helikopterler, tanklar ve zırhlı araçlarla darbeci hainler halka ölüm kusmaya başladı. Peki, bütün bir ömrü “Alnında Yıldızlı Bereler”, mavzerler, Keleşler, Che’ler, Mahir’ler, Deniz’ler, gerillalar, işçi sınıfı ve devrimler edebiyatıyla tüketmiş SOL ne yaptı? HİÇ! Evet, hiçbir şey yapmadı. Gözüne fener tutulmuş tavşan gibi kalakaldı. Paralize oldu.

Rabbim bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın…

Bu yazı toplam 540 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.