Altın ve döviz piyasası hareketli

Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Genel Sekreteri Musa Göksu, yükselen altın fiyatlarını değerlendirdi.

Ahmet DİNÇ
Musa Göksu, “Altın 160 Lira’nın üzerine sıçradı. Altın alışlarımız yüzde 20 arttı. 165 liranın üzerine çıkmasını bekliyoruz. Yatırım için hala yapılabilir geç değil. Külçe altına yönlendirebiliriz. Dış piyasadaki gerginlikler. Vize krizi ile başlayıp dünyada da olan krizlerinde etkisiyle doların yükselişiyle devam ediyor.  Dolar 3.90’ın üzerine sıçradı, dolar 4.50 üzerine yükseldi.  İkisi bir altını da yanlarında sürüklüyor.  Vatandaşa yatırım için kullanacaksa bilezik, kullanmayacaksa kulpsuz Ata lira ile külçe altınları tavsiye ediyoruz ”dedi.


Çeyrek altın piyasada 265 TL’ye, yarım altın 530 TL’ye, Cumhuriyet altını ise bin 55 TL’ye satılıyor.

DOLAR 4’ÜN ÜZERİNE ÇIKARSA

Zile Döviz ve Altın Anonim Şirketi Müdürü Haydar Yıldırım, döviz piyasasındaki hareketliliği gazetemize değerlendirdi.

Zile Döviz ve Altın Anonim Şirketi Müdürü Haydar Yıldırım, dövizdeki hareketliliğin devam ettiğini  belirterek şunları söyledi: “Amerika ile vize krizi nedeniyle döviz 3,40 oranına yükseldi. Bu yükseliş vatandaşın kafasını karıştırdı. Daha önce 3,95’i gören dolar vatandaşta yine bu yönde bir beklenti oluşturdu.” 

Dövizdeki bu hareketliliğin yıl sonunun gelmesi nedeniyle döviz kredilerinin gününün yaklaşmasına bağlayan Yıldırım, “ Dolar 4’ün üzerine çıkarsa bu hareketlilik devam eder ancak bu hava daha ne kadar böyle devam eder bilemeyiz.” dedi.

 

EKONOMİ Haberleri

Albayrak: Güçlü bütçe performansıyla 2019’u yöneteceğiz
2019 YILI İHRACAT LİSTESİ BELİRLENDİ
1 Ocak'tan sonra ücretli olacak! 
Rekabet cezalarındaki alt sınır artırıldı 
Kasımda 655 firmaya dahilde işleme izin belgesi verildi