Cam filmine vergi gelsin

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti

Yönetmelikle, araçlarda cam filmi ve renkli cam kullanımına ilişkin hükümde değişiklik yapıldı. Buna göre, cam filmi ve renkli cam kullanımında Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63. maddesi esas alınacak.

Uzun zamandır bu sektörde olan Halil İbrahim Erdal cam filminin yasaklanmasının son derece saçma olduğunu söyledi.

400 BİN LİRA YATIRIM YAPTIM

Araç cam filmi sektöründe uzun zamandır hizmet verdiğini dile getiren Erdal, “Dükkanımı yeniden dekore ettim. Yatırım yaptım. Şuan için 400 bin liralık yatırım yaptım. Bununla birlikte yanımda 5 kişi çalıştırıyorum. Bunun vebalini kim taşıyacak. Bugün bu yasadan dolayı işlerimiz durdu. En Fazla 2 ay sonra ben dahil tüm elemanlarım işsiz kalacak”diyerek isyan etti.    

Araç cam filmini söktürmeye gelenlerden Mustafa Canaydın, “Bütçeye para lazım olduğunda ya zam yaparlar yada böyle saçma sapan yasaklar getirirler. Yasak getireceğine cam filmine bir standart getir. Bunun üzerinden de vergi al buna kimse birşey demez. Ama kalkar terörü engelleyeceğiz dersen sana kaç para lazım da bu yasağı getirdin derler”şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI EL ATSIN

Bir başka araç sahibi Feridun Aşkan ise yasağın son derece saçma olduğunu belirterek ‘Sayın Cumhurbaşkanı konuyu yakından takip ediyor. Bunu biliyoruz. Son olarak bu konu hakkında ilgili bakanlara tekrar gözden gerilme talimatı verdi. Cumhurbaşkanımızın bu konu ile ilgilenip mağduriyetimizi gidermesini rica ediyoruz’ dedi.

 

 

EKONOMİ Haberleri

Albayrak: Güçlü bütçe performansıyla 2019’u yöneteceğiz
2019 YILI İHRACAT LİSTESİ BELİRLENDİ
1 Ocak'tan sonra ücretli olacak! 
Rekabet cezalarındaki alt sınır artırıldı 
Kasımda 655 firmaya dahilde işleme izin belgesi verildi