Dünya'nın ilk hologram özellikli telefonu geliyor

Tüm zamanların en yenilikçi akıllı telefonlarından biriyle tanışmaya hazır olun. RED dünyanın ilk holografik ekranlı akıllı telefon modeli için tarih verdi, ön siparişleri açtı!

Bundan sadece birkaç ay önce RED sürpriz bir açıklama ile oldukça gelişmiş özelliklere sahip olacak bir telefon üzerinde çalıştığını duyurmuştu. IPS ekran, LCD, OLED, AMOLED ekran terimlerine yenisini eklemeye hazır olun çünkü hologram özellikli ekrana sahip bir akıllı telefon geliyor.
 

Hydrogen One dünyanın ilk hologram özellikli telefonu olacak

Kulağa halen konsept gibi geldiğinin farkındayız ama RED gerçekten de hologram özelliği olan bir ekrana sahip akıllı telefon yapıyor. RED bu özel ekran için hologram üzerinde uzmanlaşmış bir firma olan Leia Inc. ile özel bir anlaşma yapmış. 2014 yılında HP'nin araştırma laboratuarı üzerinden kurulan bu şirket, kendini mobil cihazlar için holografik ekran çözümleri sunan bir oluşum olarak tanımlıyor.

Peki, bu Teknoloji nasıl işleyecek?
Leia Inc. tarafında yapılan açıklama şu şekilde. Nano-Fonotik tasarım ve üretim, mobil cihazlar için holografik ekran çözümünü mümkün kılıyor. Şimdiye kadar telefonu çok az kişinin gördüğünü söyleyelim. Özel seçilen kişiler arasında Brad Pitt ve David Fincher gibi önemli simalar da bulunuyor.

Hydrogen One ismi verilen bu ilginç akıllı telefonun 2018'in ilk yarısında çıkması planlanıyor. 1.195 dolardan satılan cihaz eğer başarıya ulaşırsa, mobil teknolojiler alanında büyük bir çığır açacağı kesin. Bakalım başarılı olabilecek mi?
Kaynak:Shift Delete

BİLİM-TEKNOLOJİ Haberleri

Milyonlarca kişiye müjdeli haber!
Şafak operasyonlarına sessizlik buluşu 
YTB'den yurt dışında yaşayan gençlere TEKNOFEST'e katılım desteği
İşte youtube fenomenlerinin sırları
Yapay zeka beyin hasarlarını tanımlayacak