Kahraman Gandi Kemal olarak tarihin altın sayfalarına geçeceğim

Kadir İYİANLAR

Rahmetli Erbakan Hocam, ne mücadeleler verdi. İlim, irfan, iman ve sabırla Belediyeleri bir bir CHP’den aldı. Ardından da diğerleri izledi. İstanbul’u almak, Ankara’yı almak o dönemde bugün ki İzmir’i almak kadar zordu. Doğru isimlerle ve Allah için verilen hizmetlerle Milli Görüş bu işin mayası dedirtti Vatandaşlara. Bugüne kadar da geldi.

Yanıltanlar, ne yapıyorsak Cihat için yapıyoruz diyerek bölgenin kamunun imkanlarını kendi çıkarları için kullanan olmuş mudur?

Olmuştur. Bunlar için bu dünya güllük gülistanlık olabilir, milyoncuklarla oynayabilirler ancak, Rabbimin huzurunda hesap vereceklerdir. Kaçış yoktur.

Adalet ve Kalkınma Partisi önce Bürokrasi de ki Milli Görüş geleneğinden gelenleri bir bir saf dışı etti. Parti yönetiminde neredeyse Milli Görüş geleneğinden gelen kalmadı. Belediyelerde de sona gelindi.

Yarın, bir gün Tahir Akyürek Başkana da hadi bakalım eşyalarını toplamaya başla denilirse kimse şaşırmasın.

Kafam bulanık.. Amaç ne? Cumhurbaşkanının kısa süre kalmasına rağmen böyle bir tasarrufta bulunmasının gerekçesi nedir? Yorgunluk, taze kan, gençlere güven.. İnanın hiç inandırıcı gelmiyor. Öyle olsa Bugün 16 yıl önce İl Başkanlığı yapmış, 2 dönem Milletvekilli görevini ifa etmiş Hasan Angı İl Başkanı olmazdı. Gençlere güven buysa Hasan Angı ve yönetimdeki eski isimlere ne cevap verilecek?

Hasan Angı’nın kendisini anlatırken kullandığı şu cümleye takıldım. 2001 yılında sıfır kilometre siyasetçi olarak göreve başladım. Bana bir büyüğüm, yeni insanlarla yola koyulmam gerektiğini, eskilerin hatasının millet tarafından kaldırılamayacağının söylemişti. Eskimiş ve kaşar siyasetçilerin partide olmaması gerektiğini de ekledi. Bunun yanında eski siyasetçilerin hata yaptıklarında milletin bunu kaldıramayacağını da hatırlattı.

Eskimiş ve Kaşar siyasetçi kim? Erdoğan’ın geldiği parti belli. Lideri de bugün hala hayırla yad ediliyorsa ne demek istedi? Bu cümle kendisine yakışmamış. Kendisi Sayın Erdoğan’dan önce solcu muydu yoksa Demirelci miydi?

Acaba diyorum MİT 2018’de Dış destekli topyekûn bir saldırının olacağı duyumunu mu aldı? Son dönemde MİT DESTEKLİ OPERASYONLAR HIZ KAZANDI.

Acaba Sayın Erdoğan gevşemiş gördüğü safları sıklaştırmaya mı çalışıyor?

Hodri Meydan. Yapacağınız her alçakça operasyona; hazırız topyekûn karşılık verecek konumdayız mı demek istiyor..

İnanın ne olduğunu anlayabilene aşk olsun.

Bu işe en çok sevinen CHP OLDU.

Yarın 10 Kasım.

Anıtkabir’i ziyaret edecek olan Kemal Kılıçdaroğlu Özel deftere büyük ihtimal şöyle yazacaktır:

‘Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk.. Partimizin Kurucusu. Huzuruna geldim. Aramızdan ayrılalı tam 79 yıl oldu. Derin üzüntü içerisindeyiz. Aynı zamanda da sevinçliyiz. Kurmuş olduğunuz partimize ilk defa gün doğdu. Nasıl geldiğim malumunuzdur. Oturduğum koltuğun hakkını hiçbir zaman veremedim. Her Seçim de hüsrana uğradım. Vatandaş sizden bir nane olmaz dedi. Pes etmedim.  O gün bugün. Sağ olsunlar yaptıkları ile bizim ekmeğimize yağ sürüyorlar. Hiç bu kadar kendimi dinç hissetmemiştim. Rahmetli Erbakan ve Milli Görüş geleneğinden hiçbir zaman Ankara’yı, İstanbul’u yeniden alabilecek konuma geleceğimizi düşünmemiştim. Sağ olsunlar. Artık zaman bizim lehimize çalışıyor. İçte ve dışta her türlü satılmış güç bu iktidarı düşürmek için el birliği vermiş. Adalet ve Kalkınma Partisinin içi de cadı kazanı gibi kaynıyor.

Bize de öyle ya da böyle pastayı yemek düşüyor.

Artık CHP gerileme ve duraksama döneminden çıkıp, yolu açılacak.

Parti ileri gelenleri artık benim koltuğumu tartışmayacak.

Erbakan Hocanın yolundan gidip ilk iş Vatandaşın suyunu, ulaşımını ucuzlatacağım, Belediye Meclisine verdiğimiz gelir gider tablosunu her 3 ayda bir sokaktaki vatandaşa Belediyenin internet sayfasından anlaşılır bir şekilde duyuracağım. Vatandaşın ucuza yemesi için her türlü üründe ulaşım ağını ve denetimi artıracağım. Belediye çalışanları kendilerini dev aynasında görmek yerine, hizmeti esas alacak, Vatandaşın işini yapmayan, kibirli idarecilerin hepsine yol vereceğim.

VE

Sıra Cumhurbaşkanlığı’na gelecek.

Kahraman Gandi Kemal olarak tarihin altın sayfalarına geçeceğim’.

Yazar mı? Ben olsam yazarım.