KONYA TURİZMİNDE EĞİTİM HAFTASI

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma-Eğitim Genel Müdürlüğü ve İl Turizm Müdürlüğü işbirliği ile şehrin Turizm kalite standartlarını yükseltmek için bir seri eğitim programı gerçekleşiyor. 

Eğitim programları hakkında konuşan Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, son yıllarda Konya’da önemli gelişme kaydeden kongre, sempozyum, fuarlar ve yerli yabancı turist hareketliliği ile Konya’nın bu anlamda cazibesinin arttığını söyleyerek, “Konya’yı ziyaret eden kişi sayısının artması hepimizi sevindirdiği gibi üzerimize ilâve sorumluluklar da yüklemektedir” ifadesini kullandı. 
Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Profesyonel Turizm Eğitimcileri tarafından Kat Hizmetleri, Ön Büro, Mutfak, Yiyecek ve İçecek servisi branşlarında mesleki işbaşı eğitim kursları verildiğini ifade eden Yarar, “Otel Yöneticileri ise “Eğitici Olarak Yetiştirme” kursuna katılarak eğitimci yönlerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Katılımcılar altışar gün süren eğitimlerin sonunda yapılacak sınav ile katılım belgelerini almaya hak kazanacaklardır” dedi.

KONYA Haberleri

Vali Toprak, polis memurlarını ödüllendirdi
GİV Konya’dan dış ticaret…
Ata: “Hak gaspına izin verilmemeli”
Hadim'e Mevlana Kalkınma Ajansı Desteği
Leyla Şahin Usta’dan Tantavi Kültür Merkezi'ne ziyaret