'Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi olacak olayların yegane sorumlusudur'

Başbakan Yıldırım, IKBY'deki gayrimeşru referandumla ilgili, "Bir inatla, bir ihtirasla, bir siyasi ikbal adına ateşle oynayan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi bundan sonraki olacak olayların yegane sorumlusudur." dedi.

Başbakan Yıldırım, "Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yasaklamaya çalıştılar olmadı. Partiyi kapatmaya çalıştılar olmadı. Cumhurbaşkanı seçimini engellemeye çalıştılar olmadı. Bu sefer tuttular FETÖ'cüleri devreye soktular. FETÖ'cülerle bu kutlu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. 15 Temmuz'da Amerika'dan, Pensilvanya'dan yönetilen küresel terör örgütünü devreye soktular. Ama onların hesabı vardı, bir hesap daha vardı, o da Hakk'ın, halkın hesabıydı. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan hükümetiyle, yüce milletiyle bu alçaklara o gece en büyük dersi verdi, Hakk'ın, halkın gücü, tankın gücünü o gece yendi." diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi'nde konuşuyor. 

Yıldırım, IKBY'deki gayrimeşru referandumla ilgili, "Orada sadece Kürt kardeşlerimiz yaşamıyor, daha birçok etnik gruptan birlikte yaşayanlar. Bunların fikri alınmadan, bir inatla, bir ihtirasla, bir siyasi ikbal adına burada ateşle oynayan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi bundan sonraki olacak olayların yegane sorumlusudur." dedi.

'Yüce Türk adaleti, onların yakasını bırakmayacak'

Başbakan Yıldırım, FETÖ davalarıyla ilgili şöyle konuştu:

"Fetocular, 15 Temmuz sonrası mahkemelerde tiyatro oynuyorlar. Sanki hiç haberleri yokmuş gibi, sanki bu darbeyi başkaları yapmış gibi ret ve inkar anlayışıyla duruşmalarda adeta alay eder gibi bir tutum içindeler ama dün kafalarına dank etti. Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi, darbeye karışanlara ağırlaştırılmış müebbet hapsi verdi ve hükmü bastı. İşte diğerleri de bunun arkasından gelecek. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk adaleti, yargının, kanunların izin verdiği en ağır cezayı bunlara verecek. Mahkemelerde alay etmelerinin onlara hiçbir faydası yok. Onları, ağa babası Pensilvanya'daki terör başı da kurtaramaz. Yüce Türk adaleti, onların yakasını bırakmayacak." 

POLİTİKA Haberleri

MİLLETVEKİLİ AĞRALI KARAPINAR’I ZİYARET ETTİ
MHP'den seçim stratejisi kampı
Müşteri iletişim merkezlerine yeni standart 
ZİYA ALTUNYALDIZ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
CHP’den, yerel yönetimler çalıştayı