Milli Biatloncuların Hedefi Madalya

Biatlon Milli Takımı Antrenörü Kenan Ören, "Bizler, yıllardır bu sporla uğraşan birçok ülkenin çok çok üstündeyiz.

Biatlon Milli Takımı Antrenörü Kenan Ören, "Bizler, yıllardır bu sporla uğraşan birçok ülkenin çok çok üstündeyiz. Gün geçtikçe daha da büyüyoruz ve mesafe katederek güzel seviyeye çıkıyoruz." dedi.
Milli takım sporcuları, geçen yıl Rusya'da yapılan Yaz Biatlon Dünya Şampiyonası'nda takım olarak 4. bireyselde de 8. sırayı alarak önemli bir başarıya ulaştı.
Bu yıl kasım ayı ile önümüzdeki yıl mart ayları arasında yapılacak Uluslararası Biatlon Birliği Kupası (IBU CUP), Avrupa ve dünya şampiyonalarına da katılacak milli biatloncular, geçen yıl elde edilen başarı çıtasını daha da yukarı taşımak için piste çıkacak.
Erzurum'un Aşkale ilçesindeki Kandilli Kayak Merkezi'nde antrenörler Kenan Ören ve Samet Oğlağa gözetiminde 10 günlük yoğun kamp dönemi geçiren milli biatloncular, antrenmanlarda kondisyon açısından hazır duruma gelmeye çalıştı.
Milli biatloncular, birkaç gün sonra gidecekleri Avusturya'da yapacakları kampın ardından katılacakları organizasyonlardan başarılı sonuçlar alarak ülkeye madalya ile dönmeyi amaçlıyor.
Antrenör Kenan Ören, yaptığı açıklamada, Türkiye'de 2007 yılından itibaren yapılmaya başlanan biatlonun çiçeği burnunda bir spor branşı olduğunu belirtti.AA

SPOR Haberleri

Yüzücüler, şampiyonaya hazırlanıyor
Milli sporcu Sibel Çam dünya ikincisi oldu
Spor Toto 1. Lig fikstür çekimi yarın yapılacak
Trap Kupası Konya’da yapıldı
Bilardoda Özbek 1.oldu