TANER: "TARAFTAR FUTBOLUN OLMAZSA OLMAZIDIR"

Akşehirspor Teknik Direktörü Cenap Taner; hazırlık maçlarının iyi geçtiğini ancak lig maçlarının farklı bir atmosferi olduğunu belirtti.

Akşehirspor Teknik Direktörü Cenap Taner; hazırlık maçlarının iyi geçtiğini ancak lig maçlarının farklı bir atmosferi olduğunu belirterek; ‘’İlk lig maçımızı çok önemsiyoruz. Deplasmanda taraftarsız oynamak istemiyoruz.’’dedi.
Kulüp tesislerinde görüştüğümüz teknik hoca, takımın durumu hakkında bilgi verirken ligdeki rakipleri de değerlendirdi. Cenap Taner’in görüşleri şöyle:"Takım için ayrılan bütçe ve yapılan harcamalar, geçen yıla göre daha yüksek. Ancak para önemli olmakla beraber, başarı için tek başına yeterli değil. Saha içi ve dışı birliktelik çok önemli. Futbolcunun hayat tarzı ve idman performansı önemli. Koşan, basan yani mücadele eden bir takım olmamız gerekiyor. Hedefimiz Konya’da birinci olup play-out oynamamak. Zamanla hedefimizi revize edebileceğimizi düşünüyoruz. Yaklaşık 40 gündür çalışıyoruz. Çoğu gün çift idman yaptık. Söylediğim gibi, mücadeleci olmalıyız ama oyunu da iyi kurmak gerekiyor ki o mücadele sonuç versin.
 İlk lig maçımızı çok önemsiyorum çünkü Çubuk her zaman zorlu bir rakiptir. Çubuk bir futbol şehridir, potansiyeli yüksektir ve ligde yalnızca Çubuk değil, bütün Ankara takımları iddialıdır. Lige yeni çıkan Polatlı da büyük bütçe ayırdı.

Hafife almamak lazım
İdman sahamızın eksikleri tamamlandı, bu anlamda herhangi bir sorunumuz yok. Oyuncularımın deplasman tecrübesini artırmak için dışarıda iki hazırlık maçı daha yapmak istiyoruz. Şurası çok önemli ki, taraftar futbolun olmazsa olmazıdır. Deplasmanda onlarsız oynamak istemiyoruz. Taraftarın takıma destek olmasını, Taraftar Kartlarını ceplerine koyup mümkünse her maçımıza gelmelerini istiyoruz. Bu yıl Akşehirspor, taraftarının da desteğiyle, özlem duyduğu başarıya kavuşsun diye bizler elimizden geleni fazlasıyla yapacağız." (SPOR SERVİSİ)

SPOR Haberleri

Klasmanlar açıklandı
Yaşı küçük, hedefleri büyük
Konyaspor’da yeni sezon hazırlıkları sürüyor
Triatlonda altın madalya
Milli yelkenci Okyanus Arıkan dünya üçüncüsü