Usta’dan 12 eylül açıklaması

Leyla Şahin Usta, 12 Eylül darbesinin 38'inci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, darbelerin bir milletin gelişmesini, ilerlemesini, kalkınmasını toplumsal ve ekonomik her türlü açıdan sekteye uğratan ve geriye çeken gelişmeler olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, 12 Eylül darbesinin 38'inci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, darbelerin bir milletin gelişmesini, ilerlemesini, kalkınmasını toplumsal ve ekonomik her türlü açıdan sekteye uğratan ve geriye çeken gelişmeler olduğunu belirtti.
Darbelerin, bir ülkenin geçmişini, bugününü ve geleceğini etkilediğin; insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğünün darbelerle zarar gördüğünü aktaran Usta, toplumda farklı dinamiklerle ortaya çıkmasına karşın etkilerinin benzer sonuçlarla olumsuz izler bıraktığına değindi.
Leyla Şahin Usta, Türk siyasi tarihinde bir kırılma noktası olan 12 Eylül darbesinin üzerinden 38 yıl geçtiğini hatırlatarak, şu değerlendirmelerde bulundu: "Aradan geçen bu uzun zaman bile 12 Eylül cuntasının milletimize yaşattığı acıların geçmesine yetmedi. 12 Eylül askeri darbesi millet olarak birçoğumuzun gözlerinde yeniden canlanıyor, zihinlerde tazeliğini koruyor. Birçok genç vatandaşımız hayatlarının ilkbaharında eylülü, sonbaharı yaşadı.  Milletin, 12 Eylül askeri darbesi ve diğer askeri müdahaleler sonucu, demokrasi, insan hakları ve milli irade gibi vazgeçilmez değerlerinin rafa kaldırıldığını gördüğünü vurgulayan Usta, 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülerek millet iradesinin kimseye çiğnetilmediğini anımsattı. Bu duygu ve düşüncelerimle Allah'tan ülkemize bir daha böyle kara günler yaşatmamasını temenni ediyor, darbeler sebebiyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum." UFUK KENDİRCİ
 

KONYA Haberleri

GİV Konya’dan dış ticaret…
Ata: “Hak gaspına izin verilmemeli”
Hadim'e Mevlana Kalkınma Ajansı Desteği
Leyla Şahin Usta’dan Tantavi Kültür Merkezi'ne ziyaret 
Başkan Kılca Çengilti’de asfalt çalışmalarını inceledi