VETERANLAR DERECE YAPTI

Akşehir Belediyesi, Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Şehr-i Beyza Gençlik Derneği organizasyonuyla yapılan 4. Sokak Basketbolu Turnuvası yapılan ödül töreniyle son buldu.

Akşehir Gençlik Merkezi basketbol sahasında yapılan ödül törenine; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Şehr-i Beyza Gençlik Derneği üyeleri, turnuvaya katılan sporcular ve vatandaşlar katıldı.
4. Sokak Basketbolu Turnuvası’nın ödül töreninde bir konuşma yapan Başkan Akkaya;  “Sokak Basketbolu turnuvamıza her geçen yıl ilgi artmaktadır. Bu yılki turnuvaya 250 sporcu katılarak 30 takım halinde birbirleriyle yarıştılar. Bu turnuva;  heyecan duyulacak, onur duyulacak, takdir edilecek faaliyetlerden bir tanesidir.  Sporcu arkadaşlarımızı katılımlarından dolayı kutluyorum.  Bildiğiniz üzere “Mahallelerimiz Yarışıyor” ve “Şipitin Çıksın” turnuvaları da var. Bunun yanında şehrimizde farklı dallarda faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimiz var ve bu kulüplerimiz halter, basketbol, futbol, boks, yüzme, okçuluk, güreş, atletizm gibi ciddi anlamda sportif faaliyetlerde bulunuyorlar. Tüm sportif faaliyetlere olduğu gibi bu kulüplerimize de Akşehir Belediyesi olarak desteklerimizi sürdüreceğiz.
Başta ilk üçe girenler olmak üzere  turnuvaya katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Buraya katılmak, burada yarışmak da önemli. Özellikle veteranları kutluyoruz. Belli bir yaşa gelmiş sporcularımızın hala o enerjiyi, heyecanı burada yaşamaları, hele hele derece yapmaları keyif verdi bizlere. Arkadaşlarımızı her zaman takdir ediyoruz. Onlar da gençlere örnek oluyorlar.
Önümüzdeki günlerde sağlıklı yaşam için sportif faaliyetler kapsamında bisiklet istasyonlarını faaliyete geçirmiş olacağız. Bisikletlerimiz kartlı sistemle çalışacak. Bisiklet istasyonlarımız ilçe olarak sadece Alanya ve Akşehir’de olup ayrıca 7 ilimizde bulunmakta. Akşehir’imiz yine birçok konuda ilklere öncülük etmiş olacak.” dedi. (SPOR SERVİSİ)

SPOR Haberleri

Galatasaray'ın yeni transferi sakatlandı
“Bu sene daha başarılı olacağız”
Öztürk’e teşekkür ziyareti
Milletvekilleri Konyaspor’u ziyaret etti
D.Can Gölpek ile 2 yıllık sözleşme