Hakkı Balcı

Hakkı Balcı

Yazarın Tüm Yazıları >

Sevda

A+A-
Birkaç günlük gezi sonrası yorgun düşen gözlerle Seydişehir’e girerken gece karanlığında bile farklılık hissettim şehrimde.
İyi ki buralarda doğduk. 
İyi ki Seydişehirliyim dedi gönül. İyi ki birkaç günlük ayrılık sonrası insanı adeta vakumlayan bir sevda barındırıyor bu şehir içinde. 
Hâsılı ifadesi zor bir sevinçle giriyorum Seydişehir’e. 
Kıymetini bilemediğimiz ama bir kaç günlük ayrılıkla farkına vardığımız farklı bir şehir… Seviyorum bu şehri. 
Geçtiğimiz hafta içerisinde bir akşam beraber olduğum özelleştirme neticesi Konya’ya gitmek zorunda kalan Harun Öksüz kardeşte aynı sevdadan söz etmişti.
Demişti ki,“İçinde yaşarken görmediğimiz güzellikleri ancak ayrılıkla keşfediyorsunuz...” 
Birkaç günlük ayrılışta yaşadığım bu özlem ilçeden senelerce uzak kalanlarda kim bilir nasıl bir hasret travması oluşturur.
Alanya, Manavgat, Serik güzergâhına düşen tüm yerleşim merkezlerinin sıcak kokan ve nem düşen kaçılası gerçeklerinden Seydişehir’e ulaşmak… 
Sevdaya ayak basmak ne güzel… Ona gelmek ne güzel…
Bu vesile ile…
Yaratanın bahşi ile doğup büyüdüğümüz bu coğrafyayı daha da yaşanır hale getiren gelmiş geçmiş bütün belediye başkanlarımızı bu minvalden gönülden tebrik ediyorum.
Yazarlığımın tuttuğu anlarda haddimi aşan eleştirilerim olduysa da mağfiretlerinize sığınıyorum. 
Özellikle yakın tarihimize imza atan belediye başkanlarımız.. 
Osman Kocaoğlu, Mevlüt Kılınçoğlu, Muammer Urhan, İbrahim Halıcı ve onlardan aldığı görevi başarıyla sürdüren mevcut belediye Başkanımız Abdulkadir Çat’ın belediyecilik adına hizmetleri ancak ve ancak başka ilçelerde yapılan gözlemden sonra hissedilebiliyor.
Turizm bölgesi ve dünyaya açılan pencerelerimiz olmasına rağmen Antalya’nın gözde mekânlarında süregelen belediyecilik anlayışı hizmetler akıl almaz ekonomik özgürlüklerine rağmen Seydişehir’in yanında güdük kalıyor.
Var mı aksini iddia eden? 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.