1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Seydişehir Ve Beyşehir
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Seydişehir Ve Beyşehir

A+A-

Oldum olası masa başında çakılı kalmadım.
Resmi kurumda çalıştığım yıllarda da öyle idi, gazetecilik mesleğinde de öyle.
Bunun nedeni ise ya pimpirikliğim, ya da serdeki sporu seven kişiliğimden kaynaklandığı sanıyorum.
Sıradan muhabir de olsam, Yazı İşleri Müdürü, haber müdürü de olsam, genel yayın yönetmeni de olsam hep gezer, sorar ve araştırarak yazarım hemen her konudaki yazılarımı haberlerimi. Davet edildiğim yere mutlaka gitmeye çalışırım. Ancak yaşam şartları, zaman darlığı ve sıkışıklıktan bunu tam yerine getiremiyorum. Bundan da üzüntü duyarım.
Benim yapmayanlara da bir diyeceğim olamaz elbette.
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var.
Benim çalışma stilim ve kişiliğim böyle.
Övünmek gibi olmasın işimi, aldığım görevi en iyi şekilde yapmaya çalışırım.
İdareci olduğum zamanlarda da bu böyle, sıradan bir kişi olduğum zamanlarda da…
Önceki gün ne yapalım derken, gazetemizin imtiyaz sahibi Yusuf Gürbüz “ Haydi bir dolaşalım” dedi ve bu dolaşmamız, Seydişehir’e, oradan da Beyşehir’e ve akşamın ilerleyen saatlerinde Konya’da noktalandı.
Gezip- dolaşmak, araştırmak beni yormuyor, bilakis benim hem ruhumu, hem beynimi dinlendiriyor. Birçok kişi de benim bu durumumu, enerjimi bilirler…
Seydişehir’de bazı gazeteci arkadaşlarla buluşup sohbet ettik. Türkiye ve dünya’daki gelişmeleri kendimizce değerlendirdik. Meslekte yaşananlara dokunduk. Aynı durumu Beyşehir’de de yaptık.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı ziyaret ettik. Tutal’ın tam bir devlet memurluğu disiplinin de işlerini yürüttüğünü gördüm. Ufku geniş bir belediye başkanıdır. Kendisini hep böyle tanıdım. Şimdi kafasında kendi ifadesiyle “ Konya ve Türkiye’nin sayılı projelerinden olan Kuğulu park projesini hayata geçirmeye çalışıyor. Bunun yanı sıra termal çalışmaları da yürütüyor. Sporu çok seviyor ve bazı spor kulüplerini belediye bünyesine almış.
Dedim ya ufku geniş bir kişilik. Şehir imar planını değiştiriyor. Seydişehir’in geleceğini hazırlıyor ve İlçenin büyümesini sağlamak için kafa yoruyor.
Buradan hoş şekilde ayrıldık. Beyşehir’e vardık. Dediğim gibi bazı dostlarımızla görüşüp sohbet ettik. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltın MÜSİAT fuarında olması nedeniyle telefonla görüştük. Basın danışmanı, eski bir dostumun oğlu olan ve benim de kardeşim A. Rıza Önses ile sohbet ettik. Yusuf bey sağ olsun kimseye ihtiyaç duymadan bize akşam yemeğinde göl kenarında ağzınıza layık bir balık ikram etti ve buradan yemekten sonra çıkarak, Husan silah fabrıkasını ziyaret ettik.Burada da bir saatten fazla kalıp sohbette bulunduk. Bura ile ilgili yazı ve haberlerimizi hafta içinde sizlere sunacağım.
İşte bir gün bitmişti ve Konya’da dönüp, evlerimize gittik. Görüp- geçirdiklerimiz bunlar. Ama kendimi yokladım yorulmamışım.

Bu yazı toplam 374 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.