1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Seydişehir'de temel atma töreni
Seydişehir'de temel atma töreni

Seydişehir'de temel atma töreni

Seydişehir'de Eski Garaj Ticaret ve Konut Projesi temel atma töreni gerçekleştirildi.

A+A-

Seydişehir Eski Garaj Bölgesinde düzenlenen temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Milletvekili Uğur Kaleli, Hüsniye Erdoğan, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyşehir, Bozkır, Yalıhüyük, Ahır Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
27 yıl önce başlayan bir hayalin ürünü olan Eski Garaj Projesinin gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal ”Seçim vaatlerimiz arasında yer alan yaklaşık 10 bin metrekare alana sahip, 750 metrekaresi özel mülkiyet olan ortak arazimizi yoğun mücadele ve çalışmalarımız sonucu Allah’ın izni ile ifraz yapmak kaydıyla Seydişehir’in 27 yıllık hayaline nokta koyuyoruz..”dedi.Tutal ”Kapalı ve açık otoparkı, iş merkezleri, konutlar ve meydanı olan 30 milyon lira bedelinde. Vaat etmiş olduğumuz projelerimizin hepsini artı diğer projelerimizde eklemek suretiyle gerçekleştirdik. Bir kısmı tamamladık, bir kısmı devam ediyor. Daha ferah daha huzurlu şehirde yaşamanız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.  3 büyük projemiz vardı birisi burası, diğeri Kuğulu Vadisi projesi, şu an çalışmaları devam ediyor. Bir diğeri de Seyit Harun Veli Camii ve etrafının açılması idi. Sağ olsunlar Büyükşehir Belediyemiz projeyi üstlendi. İlçemizin önünü açabilecek jeotermal çalışmalarımız vardı. Kuyuları açtık. Projemiz hazır 1 ay içerisinde hep birlikte temelini atacağız.  ” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan konuşmasında, insanoğlunun önünde duramayacağı tek şeyin değişim olduğunu söyleyerek, eski garaj projesinin ilçenin değişimini etkileyeceğini belirtti.

Konya Büyükşehir belediye başkanı Tahir Akyürek Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın çalışmalarından bahsetti.

Akyürek, “Seydişehir Seyitlerin banisi olan bir şehirdir. İnşallah ilk etapta 25 Bin m2’lik bir alanda kamulaştırmamız gerçekleştirilecektir’’dedi.Başkan Tahir Akyürek temel atma törenindeki konuşmasına şöyle devam etti;

 “Şuana kadar büyükşehir belediyemiz olarak ilçemiz ile birlikte büyükşehir kaynaklarından 100 milyon liraya yakın bir rakamı bu bölgeye alt yapı üst yapı yatırımı olarak harcamış bulunmaktayız. Gerek resmi caddeler gerek mahalle yolları, alt yapı yatırımları, su ve kanalizasyon yatırımlarıyla Seydişehir’e büyükşehir belediyesi olarak da katkıda bulunmaya gayret gösteriyoruz. 2014 yılında seçim çalışmaları için bu bölgeye geldiğimizde burası ile ilgili de değerlendirmelerin yapıldığını ve belediye başkanımızın bu bölge ile yatırım planlamasını açıkladığını hatırlıyorum. Fakat gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda halkımızın tereddüdü olduğunu hatırlıyorum çünkü organize etmesi, realize etmesi zor bir alandı. Şu an bu kompleksin temelini atıyoruz. Sorunlu bir bölgenin temelinin atılması ve sorunun çözülmesi doğrusu bizi de mutlu etti.”

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul’da başladığı büyükşehir belediyeciliğini hiç unutmuyoruz hemen aklımıza o geliyor" diyerek sözlerine başlayan AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsniye Erdoğan “84 yılda yapılamayanları biz 14-15 yılda başardık. Bunu da tabi ki sizlerle başardık. Sizlerin desteği ile milletimizin özverili ve sağduyulu yaklaşımları ile başardık.” şeklinde konuştu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgun konuşmasında şunları söyledi; 

“2014 yılında belediye seçimleri için geldiğimizde bir sözümüz vardı üçlü olsun, güçlü olsun demiştik o gün için.  Niye ilçe belediye başkanımız, büyükşehir belediye başkanımız ve hükümet. Birlik olsun daha güçlü olsun. O gün bunu dedik bugün mahcup olmadığımızı görüyorum. Eksiklerimiz olur, hatalarımız olur insanız kusurlarımız olur ama buraya gelirken Akören Yalıhüyük üzerinden geldik her taraf şantiye gibi. Akören-Akise arası çalışmalar devam ediyor, Bozkır-Seydişehir arası çalışmalar devam ediyor. Ama şuanda Alacabel tüneli yapılıyor. Tınaztepe tüneli, daha yetmedi hızlı trenimiz yine inşallah Antalya’dan Konya’ya oradan Aksaray, Nevşehir, Kayseri’ye istikameti yine bu bölgeden Seydişehir’imiz ile Beyşehir arasından geçiyor.”
 eski-garaj-ticaret-ve-konutmerkezinin-temeli-atildi-(13).jpg

İlçe Müftüsü Kemal Demirel’in duasının ardından yapımına başlanılan Eski Garaj Ticaret ve Konut Merkezinin ilk harcının atılması ise Protokol üyelerinin hep birlikte butona basması ile gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.