1. HABERLER

  2. KONYA

  3. SGK Konya’dan meslek kuruluşlarına ziyaret
SGK Konya’dan meslek kuruluşlarına ziyaret

SGK Konya’dan meslek kuruluşlarına ziyaret

Konya Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Rehberlik ve Bilgilendirme faaliyetleri kapsamında Türkiye’nin en önemli sorunları arasında yer alan kayıt dışı istihdamın önlenmesi amacıyla meslek kuruluşlarına ziyarette bulundu

A+A-

Konya SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Konya Ticaret Odası, Konya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler (SMMMO) Odası ve Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ne (KONESOB) ziyaretlerde bulundu. SGK tarafından bu konuda yapılan çalışmalar başkanlara bilgi olarak aktarıldı.

Selçuk Öztürk’e ziyaret

Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz. Rehberlik ve Bilgilendirme faaliyetleri kapsamında Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk 'ü ziyaret ederek Türkiye’nin en önemli sorunları arasında yer alan kayıt dışı istihdamın önlenmesi amacıyla kurumumuz tarafından yürütülen faaliyetleri anlattı.

Abdil Erdal’a ziyaret

Türkiye’nin en önemli sorunları arasında yer alan kayıt dışı istihdamın önlenmesi amacıyla ikinci ziyaretini Konya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Abdil Erdal ‘ı yapan Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, kurumun  bu konudaki çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Muharrem Karabacak’a ziyaret

Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Rehberlik ve Bilgilendirme faaliyetleri kapsamında son ziyaretini Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB)Başkanı Muharrem Karabacak‘ı yaptı.

 Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, ziyaretleri hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi. ‘ Konya Ticaret Odası, SMMMO ve KONESOB Başkanlarını ziyaretimizde Çalışanların sigortalı olarak çalıştırılmaları anayasal bir hak olmakla birlikte aynı zamanda hem çalışanlar hem de işverenler açısından bir zorunluluktur. Yani işverenlerin çalışanlarını sigortasız olarak çalıştırma hakları olmadığı gibi çalışan kişilerin de sigortasız çalışmak veya sigortasız çalışmayı istemek gibi bir hakları söz konusu değildir. Bu şekilde çalışmayı isteyen kişilerin sigortasız çalıştırıldığının tespiti halinde işverenlere yönelik yaptırımlar uygulanmakta, işverenler kendilerince kötü niyetli olmamalarına rağmen mağdur olabilmektedir.’’ 

SGK Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Türkiye’nin en önemli sorunları arasında yer alan kayıt dışı istihdamın önlenmesi için her kesim kendi üstüne düşen görevi yapmalıdır” dedi.

AHMET ÖZER

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.