1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Silindiler.. Ardından Gelenlerde De Nefret Tükenmedi
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Silindiler.. Ardından Gelenlerde De Nefret Tükenmedi

A+A-
Kimler geldi, kimler geçti.. Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, Deniz Baykal.. Daha niceleri..
ANAP, DYP, DEMOKRAT PARTİ, DEMOKRATİK SOL PARTİ.. Bir şekilde kurulan onlarca parti..
Bugün hiç birinin esamesi okunmuyor..
Türkiye  de siyasete yön verenler çok garip.. Tüm siyasilerin hedefi Türkiye Cumhuriyeti’ni  daha demokrat, daha yaşanabilir, daha yüksek refah seviyesine ulaştırmak olması gerekirken, bugüne kadar yöntem tekti..

Tayyip Erdoğan’ı devirmek.. Siyaseten tüketmek.. Sonuç..
Her birinin siyasi yaşamı son buldu.. Kayboldular, partileri eridi. Binde küsürlere düştü.
Demek ki Türkiye’de Tayyip Erdoğan üzerinden menfi yürütülen propaganda, halk üzerinde ters tepiyor. Sayın Cumhurbaşkanı her seferinde daha da güçlenirken, karşısındakiler ufalıyor. Yok oluyor.
Türkiye’nin Adalet ve Kalkınma Partisinden sonra iki güçlü siyasi kurumu da bu güne kadar her seçim de Tayyip Erdoğan’ı siyaset sahnesinden silme üzerine propaganda yaptılar.
Her ikisi de bırakın oy artırmayı, küçüldüler.
İlk defa MHP lideri, etrafındaki siyasetine yön veren bir takım bugün adları ve esameleri okunmayan parti yöneticilerine yol verdikten sonra, çok doğru bir siyaset izleyerek, MHP’lileri de şaşırtan 360 derece dönüşle gerçek halk adamı milliyetçi, Vatan sevgisini tüm benliklerinde hisseden bir yöntem ile Tayyip Erdoğan’la aynı istikamette buluşmuştur.
Kazanan İNŞALLAH Türkiye ve MHP olacaktır.
Bugün seçim olsa, eğer MHP gençliği lideriyle tam kenetlenir ve ardında durur, canla başla çalışırsa, iddia ediyorum, MHP’nin oyu yüzde 20’leri bulur.
Bir diğer parti Cumhuriyet Halk Partisi.. Bugüne kadar hiç alışamadığım ve sevmediğim bir parti..
Sevdirtmeyen liderleri.. Bundan önce tüm dertleri laiklik elden gidiyordu, toplum dini kurallara göre yönetilecek, şeriat gelecekti. Olmadı. Adalet ve Kalkınma Partisinin de sistem içinde bir parti olduğu görüldü. Sonraki  dertleri Tayyip Erdoğan oldu.. Her girdikleri seçimi kaybettiler, her türlü olumsuz iktidar yansımalarına ve icraatlara rağmen bırakın 1. Parti olmayı Adalet ve Kalkınma Partisinin tek başına iktidar olmasını bile engelleyecek oya ulaşamadılar.
Bugün oyları yüzde 25 civarıdır.. Bu kafayla bir sonraki seçimde oyları yüzde 20’lere doğru aşağı yönlü yol alacaktır. Bunların derdi memleket meselesi, veya iktidar olmak değil.
Tek dertleri Tayyip Erdoğan. Sonuç.. Küçüldükçe küçüldüler.
Meclis’te komisyonları kitlerler, Meclis çalışmalarını engellerler, çıkan HER KANUNU, Anayasa Mahkemesine götürürler. Kavganın alasını yaparlar, bardaklar havada uçuşur.
Kısaca Tayyip Erdoğan düşmanlığı siyaseten tüm bedenlerini sarmıştır, iktidarı unutmuşlardır.
Vatandaş tokat üzerine tokat vurmaktadır..
En son ismini bile anmayı içime sindiremeyeceğim liderleri, Anayasa teklifine kim evet oyu verirse, vatan haini sınıfına girer dedi, ve ekledi, Mecliste bu yasanın çıkmaması için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz, halkımız Meclis TV’yi seyretsin.

Yani tüm meclisi kilitleyeceğiz, şartlar ve her yöntem mubahtır demeye getirdi. Ben ve benim gibi halk oylaması olursa evet oyu verecekleri de şimdiden mimledi.
Peki, bu güne kadar hakkında bir çok fezleke hazırlanan, kanun dışı eylemlere imza atan, Türkiye Cumhuriyeti sırlarını Meclis kürsüsünden okuyan ve dokunulmazlığı kaldırılan Sayın CHP lideri hakkında kanun uygulayıcılar ne yaptı?
Koskoca bir hiç.. Bugünde bir işlem yapılacağını düşünmüyorum.
Peki derdi ne? Gerçekten yapılan anayasa değişikliği partilerine ve vatandaşa ne kaybettirecek?

Hedefi olmayanın kaybedeceği bir şey olamayacağına göre, Meclise gelen bu değişiklik halkın refahı ve mutluluğu için, çok başlılığa son vermek için bir imkandır.
Kurum ve kuruluşların kendilerine çeki düzen vermesi ve 2023 hedeflerine ulaşmada çok daha güçlü bir Türkiye’ye adım atmaya doğru yol almaktır.
Dış dünya da, bugün iktidarın kaybettiği vizyonun yeniden yakalanması demektir.
Türkiye Cumhuriyeti bu kadar hainle mücadele ederken,  Başkomutanın sorumluluk sahasına inmesine ihtiyacı vardır. Bu ülkenin Tayyip Erdoğan üzerinden menfi siyaset yapanlara değil, Onun izinden gidecek, halkın bağrından çıkan yepyeni vizyonlu liderlere ihtiyacı vardır.
 
 
 
    
Bu yazı toplam 373 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.