1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Şimdi Biz Mi Suçluyuz Yoksa Bizi Dinlemeyen AKP mi Suçlu?
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi Biz Mi Suçluyuz Yoksa Bizi Dinlemeyen AKP mi Suçlu?

A+A-

SP GENEL BAŞKANI MUSTAFA KAMALAK :

Şimdi Biz Mi Suçluyuz Yoksa Bizi Dinlemeyen AKP mi Suçlu?
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Beyefendi, yazılarıma istinaden,  aradılar.
Her zamanki gibi sakin, beyefendi kimliğine yakışır tarzda yazdıklarımı takip ettiğini, kendilerine haksızlık ettiğimi, asla kişileri eleştirmediklerini, bir siyasi parti olarak hükümeti yanlış politikalarından dolayı uyardıklarını, FETÖ yandaşı kanallara neden çıkmak zorunda kaldıklarını anlattılar.
Sayın Mustafa Kamalak Bey’in anlattıkları:
Ergenekon ve Balyoz davaları dediler. Biz dedik ki; suç işleyen en ağır cezayı alsın ama ordu yıpratılmasın. Tarihten ders alınız dedik. Nedir tarihte ki ders; 1826 yılında 2’nci Mahmut Yeniçeri Ocağı’nı lağvetti. Bizlere batının etkisi ile Vakayı Hayriye diye okutuldu. Ama vakayı şerdi. Yeniçeri Ocağı’nı kapatarak Osmanlı kara kuvvetlerini lağvettiler. Orduyu güçsüzleştirdiler.
 Bugün Ergenekon ve Balyoz mağdurlarına devlet milyonlarca TL tazminat ödüyor. Her biri mesleklerine geri dönüyor. Şimdi biz mi suçluyuz, bizi dinlemeyen AKP mi?
Çözüm süreci diye bir şey tutturdular. Teröristlerle görüşmeye başladılar. Biz yanlış yapıyorsunuz Devlet teröristle görüşmez. Teröriste, teröre hukuk kuralları içerisinde cevap verir dedik. Şimdi geldiğimiz noktaya bakın 600’ün üzerinde vatan evladını şehit verdik, yaralıların sayısını bilmiyoruz, her yer tarumar oldu… Şimdi sakın ha terör örgütüyle pazarlık yapılmaz diye hükümeti uyaran biz mi suçluyuz, yoksa AKP mi suçlu?
Dış politika konusunda hükümeti uyardık... Suriye’de Müslüman kanı dökülmesin diye Esad’la görüşmeye gittik. Beşar Esad’a destek vermek amacıyla gitmedik. Asıl amacımız, özellikle batılıların müdahalesini önlemekti, bu konuda uyarı vazifemizi yaptık. Eğit donat diye ABD ile ortak bir program açıkladılar. Ne yapacaksınız?  diye sorduk. İnsanları eğiteceğiz. Neyle? Silahla… Yani katil yetiştireceksiniz… Yanlış yaptıklarını söyledik. Mısır’da oynanan oyunu anlattık… Bizi dinlemediler.  Bugün Dış politika da hata yaptıklarını kabul ediyorlar. Başbakan Mısır’la da, Suriye ile de görüşeceğiz diyor…
Şimdi biz mi suçluyuz? Bu güne kadar yanlış dış politika izlediğini açıklayıp geri dönüş yapan AKP mi?
Biz Milli Görüş sevdalılarının SMS’leri ile giderlerimizi karşılamaya çalışıyoruz. Bizim hiçbir yerden gelirimiz yok. Biz siyasi partiyiz, seçmenimize nasıl ulaşacağız? Yazılı ve görsel basın bize destek vermiyor… O zaman bize kim destek verirse biz de o kanallara çıkacağız ve yazılı medyaya demeç vereceğiz... Bunda yanlışlık nerde? Bize kapılarını kim açtıysa biz o yoldan seçmenlere ulaşmaya çalıştık. BBP ile seçim ittifakına gelince... Biz en çok oyu alabilmek için mücadele ediyoruz. Hangi genel başkan oyunu yükseltmek istemez. Amacımız Saadet Partisi’nin oyunu en üst seviyeye çıkartmaktı.
İllegal yapılarla bizim işimiz olmaz. Biz hükümeti ÇOK UYARDIK illegal Yapı milli güvenlik kırmızı defterine girmez. Yanlış yapıyorsunuz, toplumu geriyorsunuz diye... Hükümet ne için var? Yönetmek… Peki siz nasıl bir hükümetsiniz ki illegal yapıyı bildiğiniz halde mücadele etmediniz. Biz bu konuda Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ’dan randevu talep ettik. 6 ay bize randevu vermedi. Mektup yazdık. Darbe yapmayı amaçlayan cunta var diye. İsimleri bile verdik. BUGÜN GELDİĞİMİZ NOKTADA 239 şehidimiz, 2000’in üzerinde de yaralımız var.
Şimdi bu terörist generalleri oraya biz mi seçtik? Büyükelçileri, rektörleri, dekanları, hakimleri, savcıları biz mi getirdik oturdukları makamlara? İstihbarat başkanını biz mi atadık?
Bunlar devlet kurumlarına yerleşirken, adaleti, polisi, eğitimi, askeriyeyi ele geçirirken hükümet ne yapıyordu? Bu illegal yapıları barındırmamak bizim görevimiz mi yoksa hükümetin görevimi? Biz Hükümete her türlü uyarımızı yaptık, yol gösterdik ancak hükümet bizi dinlemedi... Şimdi biz mi suçluyuz, yoksa hata yapmışız, aldatılmışız. Milletimiz ve Allah bizi affetsin diyen bu günkü iktidar mı suçlu?
Sayın Kamalak Beyefendi ile bir çok noktada aynı görüşte olduğumu, özellikle güneydoğu noktasında ileri ki günlerde bazı konuları hükümetimize soracağımı belirttikten sonra, FETÖ kanallarına özellikle davet edilip, çetecilerin kendilerini istedikleri gibi yönlendirdikleri ve hükümete karşı kullandıkları düşüncemi, Hükümetin geçmiş dönem hatalarını Sayın Ahmet Davutoğlu ve ekibinin üzerine yıkıp, yeni bir politika izleyeceğini kendilerine ifade ettim. Benim derdim hepimiz fani olduğumuza göre Rabbim Hayırlı Uzun ömürler versin, Sayın Cumhurbaşkanımızdan sonra halimiz nice olacak.. Kimse kusura bakmasın Ak parti filan kalmaz, AÇ kurt gibi bekleyen leş köpekleri, AK Partiyi 10 parçaya ayırırlar. O yüzden temennim ülkenin geleceğine ümit olacak milli görüşçü kadroların tekrar Erbakan Hocamın izinde şahlanmasıdır.
Sayın Mustafa Kamalak Beyefendiye düşüncelerime değer verip, nedenlerini açıkladığı içinde teşekkür ederim.
 
Bu yazı toplam 239 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.