1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. ŞİMDİ “SUUDCU” OLMA ZAMANI
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞİMDİ “SUUDCU” OLMA ZAMANI

A+A-

Adı üstünde insanız hepimiz. İnsan, hem vahşiliği, hem ünsiyeti,  hem de unutmayı içinde barındıran bir kelime. Bu nedenle hem kişisel hayatımızla, hem de toplumsal hadislerle ilgili görüş ve düşüncelerimizde değişmeler ve yanılmalar sıkça oluyor.
Osmanlı aydınları gerileme döneminden itibaren Batı düşüncesini bir kurtuluş reçetesi olarak  sunmuştu. Bu yanılgı Tanzimat ve Meşrutiyet dönemlerinde de devam etti. Cumhuriyet nesli de (en azından önemli bir bölümü) on yıllardır bu yanılgıyı yaşamaya devam ediyor.
Batılı vahşiler 1. Dünya savaşında Osmanlıyı parçalamak için önce hilafete bağlı gayri müslim toplulukları kışkırtıp isyan ettirdiler. Bunun neticesinde Balkanlar elden çıktı. Ardından Hilafete bağlı İslam toplumlarına yöneldiler ve bunda da maalesef başarılı oldular. Arapların bir bölümü, İngilizlerin yaldızlı propagandalarının, parıltılı altınlarının ve çok büyük vaatlerinin etkisi ile Osmanlıya karşı isyan bayrağı açtılar. Aynı şekilde Balkanlardaki Müslüman topluluklardan Arnavutlar ve Boşnaklarda bu yakıcı rüzgarla savruldular.  Bu savrulmaların ve isyanların sonunda hem Osmanlı kaybetti hem ayrılanlar. Dün Araplara ;”Osmanlıdan ayrılın, Türk emperyalizminden! kurtulun, büyük Arap İmparatorluğunu birlikte kuralım ” diyenler bu gün Osmanlıdan ayırdıkları ve onlarca devlete böldükleri Arap Coğrafyasını daha küçük dilimlere ayırmak için aynı metotları kullanıyorlar. Irakı Saddam’dan kurtarmak için Şiilere, Kürtlere devlet sözü verenler, “Kaddafiyi yıkarsanız daha özgür daha müreffeh olacaksınız “diye propaganda yapanlar, Suriye’nin yüzde seksenini oluşturan ve Esedlerin zulmüne yıllardır maruz kalan Sünnileri kışkırtarak “ardınızdayız” diyenler,  bu gün aynı oyunu SUUDİ ARABİSTAN için uygulamaya koymak üzereler.
Suud yönetimi zalim mi zalim, köle mi köle, şaşkın mı şaşkın, gafil mi gafil, sefih mi sefih. Ümmetin parasını gâvurlara veriyor mu veriyor. Filistin’e karşı İsrail’le işbirliği içinde mi? Evet. Bütün bunlar doğru. Lakin tüm bu gerçeklere rağmen Suud devleti parçalanmamalı. Çünkü parçalanan her İslam ülkesi Ümmete fayda değil zarar getiriyor. Irak’ın şimdiki durumu mu iyi Saddam dönemindeki durumu mu?  Libya Kaddafi döneminde daha iyi idi,  şimdi mi?
Kaşıkçı cinayeti ile tüm dünya Suudların (ve batılıların) gerçek yüzünü gördü.  Kralların dolarla parlattıkları imajları kaşıkçının kanı ile kıpkırmızı  oldu. Köşeye sıkışan  Suudiler iktidarlarını kaybetmemek için ABD’ye daha fazla haraç ödeyecekler, gavurlara daha fazla kul olacaklar. Yalnız tarih denilen o yanılmaz pusula gösteriyor ki Suudiler ne yaparlarsa yapsınlar (Kurana dönüp ümmetle birlik olma fikrinin dışında)  parçalanacaklar) Evvelsi gün Osmanlıyı, ardından  Arapları, dün Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi parçalayan zalim ve katiller  bu gün  Suudileri ve İran’ı ardından da,  Türkiye’yi dağıtmak isteyecekler.  
Batılı katiller, Asyalı münafıklar dünyada tek bir Müslüman devlet ve tek bir Müslüman fert kalmayıncaya kadar bizimle mücadele edecekler. Bu tarihi bir olgu. Buna karşı bizim yapmamız gereken en akıllı tavır, Her şeye rağmen, tüm ayrılıklarımıza (İslam coğrafyasında yaşayan herkes, farklı dinlerden olsak da, ayrı mezhep ve etnik yapılarda bulunsak da, ayrılmaya, parçalanmaya, ufalanmaya karşı durmalıyız.  Gâvurların vaatlerinin yalan, ayrılıkların azap olduğunu bilmeliyiz. Kaşıkçı cinayeti ile vahşi ve katil yüzlerini bir kere daha gördüğümüz Suudilerin ülke yönetiminden uzaklaştırılmasını ümmet sağlamalı. Eğer Suudileri gâvurlar gönderirse Arabistan üçe bölünecek ve bu gün Yemende, Suriye’de, Libya’da…  Elan dökülen kanlara bu sefer Suud’da dökülecek yeni Müslüman kanları eklenecek. Maazallah Mekke Medine tehlikeye düşecek.     

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.