1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sınav’da seçim heyecanı
Sınav’da seçim heyecanı

Sınav’da seçim heyecanı

Okullarda demokrasi kültürünü yerleştirmek amacıyla TBMM tarafından hayata geçirilen ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi’ kapsamında yürütülen çalışmalar Meram Özel Sınav Anadolu Lisesi’nde Okul Seçim Kurulu tarafından titizlikle yürütülüyor.

A+A-

Meram Özel Sınav Koleji Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi için seçilmiş olan sınıf temsilcilerinden aday olan 3 öğrenci ile sandığa gitmenin heyecanını yaşadı. Tüm öğrencilerin oy kullandığı seçimde 11.sınıf öğrencisi Alparslan Kıcır, aldığı oylar ile seçimin galibi oldu.

Kurum Müdürü Muhammed Yavuz Gürbüzer, “3 öğrencimiz Okul Başkanlığı’na aday oldu ve okul içinde ilkeli bir seçim propagandası yaparak kendilerine oy toplamaya çalıştı. Her fırsatta öğrencilerimize söz vererek arkadaşlarına seslenmelerini ve arkadaşlarından destek istemelerini sağladık. Bu aynı zamanda öğrencilere kazandırılan bir öz güven ve bireyi kendine tanıtma fırsatıdır. Ayrıca cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi ve demokrasi bilincine sahip çıkılması adına öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda tüm başkan adaylarını kutuluyorum, sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun tüm öğrencilerimiz bu okulun nihai başkanları ve temsilcileridir.”dedi.

Okul Coğrafya Öğretmeni ve Seçim Kurulu Başkanı Şerife Kaynar ise, okul başkanlık seçimi ve okul meclisi uygulamasının demokrasi kültürünün topluma yerleşmesine katkı sağladığını kaydetti. Alparslan Kıcır da kaliteli bir eğitim kurumunun öğrencisi ve seçilmiş başkanı olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, diğer başkan adaylarına da teşekkür etti. Kıcır, “Meram Özel Sınav Koleji Öğrenci Başkanı olarak şunları çok iyi biliyorum; Ben ve Ekibim Okul Yönetimimizin çizmiş olduğu vizyonu takip ederek öğrenci kardeşlerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm yolları bulacağız." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.