1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. SIRA HİZMETTE
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

SIRA HİZMETTE

A+A-

Kimse kusura bakmasın,Zaman zaman saman alevi gibi parlayan, ancak hak ettiği yatırımı bir türlü alamayan  Konya artık hizmet beklemektedir.
Laf düelloları, atışmalar, çekişmeler , dedikodular sonrasında seçim geride kaldı. Geçtiğimiz günlerde Konyalı vekiller mazbatalarını aldı. Mazbata töreninde konuşmalar yapıldı ve en dikkat çekici konuşmayı ise  İYİ Parti Milletvekili seçilen Fahrettin Yokuş’un konuşması idi. Yeni vekil ilk çıkışı ile  sanki işleri bir hayli yokuşa sürecek gibi. Umut ederim daha uyumlu bir çalışma içinde olur. Çünkü Genel Başkan  Meral Akşener seçim propagandalarında bu mesajı verip uyumlu olmayı taahhüt etti.
  Hangi partiden olursa olsun, herkes Konya için , ülke için birlik olmalıdır. Seçime giren 5 partiden 15 vekilimiz  var. 
Bunlar AK Parti’den  : 10,
MHP’den   : 2,
CHP’den  : 1,
İYİ PARTİ’den : 1,
SP’den  : 1 vekilimiz bulunmaktadır.
Ortak paydaları Konya ve Ülkemizdir. Kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp, bir araya gelmeli ve kentin kronikleşmiş sorunlarına çözüm bulmak için çalışmalılar. Bunu Karadenizli ve Doğulu vekiller geçmişte başarmışlardır. Konya’nın sorunlarıyla uğraşmak yerine birbirleriyle kavga eder, siyaseti ön planda tutarlarsa bugüne kadar yaşadığımız senaryoyu yine yaşarız..
Yeni milletvekillerimiz elbette Konya’nın en önemli sorunlarını biliyorlardır. Ama yine de hatırlatalım istedim....
Konya’nın sürekli olarak Ankara'dan yönetilmesi. Kentin bileşenlerinin, sivil toplum örgütlerinin görüşlerinin yeterli şekilde değerlendirilmemesi.
 Sivil bölge Hava alanının yapılması ve Uçak seferlerinin artması meselesi.
Termal turizmin geliştirilmesi. Başta Ilgın olmak üzere, İsmil, Köşk ve bazı yerlerde çıkan sıcak suyun kullanılması ve yine özellikle Ilgın Termal tesislerinin hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve tanıtımının daha iyi yapılması..
Yıllardır süre gelen çevre yolu inşaatının bitirilmesi ve şehir içi trafiğinin rahatlatılması için çalışmalar yapılması.
Yüksek Hızlı tren seferlerinin artırılması ve Konyalı İstanbul ‘a gidiyorum diye Kocaeli’yi geçip, Pendik’te kalmaması. Yine Ankara- Konya, Konya- Ankara seferlerinin hızının istenilen düzeye yükseltilmesi ve seferlerin karşılıklı olarak artırılması.
Sözü edilen, ancak gerçek anlamda bir türlü hayata geçirilemeyen  Mavi Tünel’den Konya’nın tarım ürünlerinin büyük bölümünün sulanabilir konuma getirilmesi.
Metro inşaatının  hemen başlatılması ve hayata geçirilmesi
Konyaspor ve Anadolu Selçukspor’a daha güçlü destek verilmesi,  Eski Atatürk stadının yıkılmasından vaz geçilerek en azından  tarihi misyonu olması nedeniyle  1 Nolu sahanın amatörlere tahsis edilmesi.
Güçlü bir Konya lobisi oluşturulması ve daha önce düşünülen yatırım projelerinin Konya’ya kaydırılması.
Bunlar bir an önce çözülmesi gereken meseleler. Tabi çözülmesi gereken daha pek çok sorun olabilir. Bunlar ortak akıl, işbirliği içinde çözülebilir. Artık iş vekillerimize düşüyor. Seçim bitti sıra hizmette...
Bilmem anlatabildim mi ?

Bu yazı toplam 249 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.