1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. SİYASET GEÇMİŞTEN İBRET ALSAYDI, BUGÜN YAŞANANLAR DEVEDE KULAK KALIRDI
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SİYASET GEÇMİŞTEN İBRET ALSAYDI, BUGÜN YAŞANANLAR DEVEDE KULAK KALIRDI

A+A-

15 Temmuz olmasaydı, biz bugün FETÖ çetelerine hain demeyecektik, onlarla iç içe olan her kim varsa hayatlarına aynen devam edecek bu milletin üzerinde bir parazit gibi yaşayacaklardı.

Amerika’daki mundara da Hoca Efendi deyip, el ayak öpmeye, çiğnediği sakızdan, giydiği dondan medet ummaya devam edecektik.

Her birimizin ahirette elde edeceği makamlar Hoca Efendi denilen mundarın dağıttığı 1 dolarlık Amerikan Dolarının üzerindeki harfe göre belirlenecekti.

En değerli harf hangisiyse o zat, hem Peygamber Efendimizin hem de Hoca denilen mundarın yanında cennette en güzel makamlarda olacaktı.

Anasını, babasını, gardaşını satanlar, HOCA EFENDİ DENİLEN MUNDARA feda edenler ve servetini bu uğurda bağışlayanlar, çiğnediği sakızdan, giydiği dondan bir parçada olsa sahip olanlar, herhalde cennette en üst makamda Hoca EFENDİ DENİLEN BUKALEMUN ZATLA BİRARADA olacaklardı.

Yani Allah’ın Kitabı, Peygamber efendimizin gösterdiği istikamet yerine, hoca efendi denilen mahlukatın fetvalarına uyan, o fetvalarla olduğu gibi görünmek yerine, her türlü ahlaksızlığa evet deyip, mukalemun gibi kendini kamufle edenlerde herhalde o şahsın ahir zamanda yanı başında yerlerini alacaklardı.

Rabbim tüm şarlatanlarla birlikte, hepimizi ıslah etsin.

Müslüman’ın Müslümana yaptığını, hiç kimse yapmadı. Öyle bir devirden geçiyoruz ki, her türlü fetvayı Allah’ın Kitabı yerine, kendi beynimizde uydurduklarımıza göre verir olduk.

Bu Müslümanların aldatılması sadece bugün mü oldu? Her biri İlahiyat Fakültesi bitirmiş, bir çok kitap yazmış, bu toplumda itibar kazanmış sayısız şarlatanlar çıktı piyasaya. Kimisi Kurban’a dil uzattı, kan akıtmayın parasını verin dedi, kimisi Başörtü teferruattır, dinde yeri yoktur dedi. Kimi Namaz kılmak gereksiz dedi, bir başkası gün ağarıncaya kadar yiyin için dedi. Kimisi de dansöz eşliğinde İslamı anlattı.

Ve bir çoğumuzda bunların peşinden gitti.

 Fetvayı veren Şeytanlaşmışsa, ardından gidende onun yol arkadaşı olur.

Daha neler neler..

Bu ülkede Allahın Rızasını kazanmak, Müslümanların da sesini duyuracağı bir radyo televizyonu olsun diye on binlerce insan bağışlarda bulundu.  Bugün bu bağışları yapıp parasını geri alabilen kaç vatandaş vardır dersiniz?

Bugün camiaların, Ahmet’in Mehmet’in verdiği bağışlarla kurulmuş vakıflaşmış kaç tane kuruluş, birilerinin mülkünde değil dersiniz?

Vatandaşın ak sütü gibi helal paralarla Belediyelerin kurduğu bu toprakların menfaatine onlarca kuruluştan kaçı hangi şartlarda kimin üzerlerine kaydırıldı acaba? Bu milletin alın teri kimlere peşkeş çekildi, bunun fetvası nasıl verildi?

Bugüne kadar sadece Fetö çetesi mi bu imkanları sonuna kadar kullandı?

Vatandaşın alın terini gasp edenler, bunu da cihad adı altında yapanlar sütten çıkmış ak kaşık mı

dersiniz?

Bu ülkede 10’larca İslami holdingler kuruldu, amaç kar-zarar ortaklığıydı, On binlerce insan faizden kaçıp bu kuruluşlara paralarını yatırdı, (hırsıyla daha daha diyen aç gözlüleri, evini barkını satanları ayrı tutuyorum). Müslümanlarda ticarette güçlenecek, diğerleri tarafından aşağılanan hor görülen toplumun ta kendisi, bu kuruluşlarla kendilerini güçlü ve emin hissedeceklerdi.

Ne oldu? İslam adına, helal kazanç adına, dava adına para yatıran insanlar bir gecede sıfırlandı.

Yıllarca ABD’DEKİ ŞARLATAN GİBİ BU TOPLUMDA ONLARCASI İslam adına insanların kanını sülük gibi emdi, emerken de birileri  icazet ve fetva verdiler.

Cuma günü camide hocam sohbette vatandaştan gelen bir soru üzerine, Finans kuruluşlarının helalliğinden bahsederken, suya sabuna dokunmadan, ben hiç birisinin vebalini alamam gidin paranızı yatırmadan önce kendilerine sorun; (Parayı hangi şartlarda değerlendiriyorsunuz, kar ve zararın hesabını nasıl belirliyorsunuz diye?) dedi.

Yani bu ülkenin ne Diyaneti, ne siyasileri ne de kanun koyucusu ile piyasa şartları belirleyenleri bu güne kadar suya sabuna hiç dokunmadı. Ne zaman  17-25 Aralık oldu ne zaman 15 temmuz Alçaklığı oldu, devlet ve siyaset o zaman tepkisini olanca şiddetiyle gösterdi.

Bugüne kadar bunların 10’larcasını bu millet yaşadı..  Eğer Siyaset, yürütme ve kanun uygulayıcılar görevlerini layıkıyla yerine getirselerdi bu millet birileri tarafından asla aldatılamayacak, sahte hocaların ve fetva vericilerin sözüne bu meczup deyip kimse itibar etmeyecekti. 

 

 

Bu yazı toplam 588 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.