1. YAZARLAR

  2. Sinan Yiğit Samancı

  3. Siyaset sahnesi ısındı
Sinan Yiğit Samancı

Sinan Yiğit Samancı

Hakimiyet Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Siyaset sahnesi ısındı

A+A-

İttifakların gündeme gelmesi ile birlikte siyaset sahnesi ısındı. AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifaktan sonra, diğer partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Partiler şehir şehir dolaşarak, tabanlarını seçimlere hazırlamaya çalışıyor.
Konya hareketli bir haftasonu geçirdi. Cuma gününden itibaren Konya’daki ilçe ziyaretlerini sürdüren Konya Milletvekilli Ahmet Davutoğlu, haftasonu da partisinin ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Davutoğlu’nun gerçekleştirdiği ziyaretlerde ‘verdiğimiz sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz’ sözünün altı çizilmeli.
Cumartesi günü Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Konya’daydı. Gün boyunca temaslarda bulunan Gül, akşam ise STK’ların düzenlediği konferansta konuştu. Sayın Bakan burada yaptığı konuşmada ‘demokrasi’ vurgusu yaptı. 
Aynı gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hem partisinin il binasının açılışını yaptı, hem de il kongresine katıldı. Parti il binasının açılışının miting havasında geçtiğini söylemek yanlış olmaz.
Aynı gün Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak da Konya ve Karaman ziyaretini gerçekleştirdi. Milli Görüşün temsilcisi olan Saadet Partisi’nin her zaman sağduyudan yana mesaj vermesi bu toplum açısından büyük bir önem taşıyor. Herkesin gönlünde Saadet’in kendi ittifakında yer alması yatıyor. Ancak Saadet’in ne yapacağı henüz merak konusu… 
Son olarak Pazar günü de Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Konya’daki projeleri inceledi. Siyasi mesajlardan öte, yapılan projeleri inceleyen Bakan Arslan, yatırımların zamanında yetişmesi için gerekli talimatları verdi.
Konya, sıcak bir haftasonu geçirdi. Anladığımız kadarıyla artık partiler, seçim havasına girdi ve yurt gezilerini sürdürecekler. Bu sürecin Konya’ya ve Türkiye’ye hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Bu yazı toplam 574 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar