1. YAZARLAR

  2. Ömer Faruk KARABULUT

  3. Sizin isyanınız kime?
Ömer Faruk KARABULUT

Ömer Faruk KARABULUT

Ömer Faruk KARABULUT
Yazarın Tüm Yazıları >

Sizin isyanınız kime?

A+A-
Yaklaşık 15-20 gündür Konya kar yağışı altında… Eski dönemlerde buna “Karakış” “Beyaz Felaket” gibi başlıklar atılır ve durum bu şekilde ortaya konulurdu. Şimdilerde ise belediyeye sövme törenleri şekline dönüştü.

Neylersiniz ki Allah, son 20 yılda yüzümüze baktı da, kurak kışlarımız bir anda berekete dönüştü.
Artık talih mi talihsizlik mi desem bilemiyorum. Konya’nın en efsane en afili ve en çok anılan belediye başkanlarının bile talihine böyle piyango vurmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e son 20 yılın en büyük piyangosu vurdu ve yüce yaradan oldukça yüklü miktarda kar yağışını Konyamız’a ve cennet vatanımızın birçok yerine lütfetti. Şükürler olsun. Olsun da… 20 yıldır bu denli çok yağış da Başkan Akyürek’in talihi olarak tarihe geçti.
Tam da bu noktada burada mevzu başkaca yerlere kayabiliyor. Karın en yoğun yağdığı günlerde aşka gelen birçok Konyalı hem oy verdikleri insana hem de gecesini gündüzüne katıp yolları açmaya çalışan insanlara hakaret seviyesine gelen bir üslupla kar temizleme çalışmalarını yerden yere vurdular.

-Solüsyon
-Tuzlama
-Kepçeler gelsin
-Arabanın silecekleri dondu
-Ayağıma kar kaçtı
-Üşüyorum reyiz
-Falan filan
-Kardan kurtar bizi başkan…
Tamam… Hemen

İlçe belediyelerine ait sokakları ve yüzbinlerce lira verdiğiniz sitelerin içinde bulunan evlerinizin olduğu gettolarınız hemen temizlenmeli. Site görevlileriniz ne iş yapar? Pahalı araçlarınız yolda kaldı hemen kurtarılmalı. En çok bağıranlar elinde en çok imkanı olanlar..
Kapısının önünü temizlemekten aciz arabasını park ettiği yerden çıkarmak için belediye ekiplerini bekleyen, karlı yolda araç sürmesini beceremeyen, lüksünden bir kaç günlüğüne bile olsa vaz geçemeyen bazıları belediye çalışmıyor diye feveran ederken acaba tüm haksızlıklara ve adaletsizliklere bu tonda ses çıkarabilmişler mi?
Bu memleket son 20 yıldır bu yağışı görmedi… Mevzu yapanların birçoğu da ayrıca evinin bahçe hakkından 1 santimetre vermeye imtina edip kendi sokağının daralmasının önüne geçemeyen, fırsatları oldukça güzel değerlendiren insan topluluğunun üyeleri. Sen kendi yaşam alanın için fedakârlık yapma sonra hesap sorma hakkını kendinde bul. Güzelsiniz…

Gelelim o tuz meraklılarına… Öncelikle şunu söyleyeyim sizlere…

-Doktorlar beyazdan uzak durun diyorlar!

Doktorlardan da mı iyi biliyorsunuz? Hadi bakalım!

Her şeyden en az bir parmak daha fazla bilen hemşerilerim nedense kendi rahatlığı için arabasından inip biraz da vatandaş gibi yaşamak yerine bağıra bağıra kendisi için çalışanların günahına girmeyi tercih ediyorlar. Hatta kendini “kentin aydını” konumunda gören bazı üst düzey kişiler de bana sosyal medyadan “bu nasıl başkan?” “belasını versin” gibi cümlelere tevessül ettiler. Gördü bu gözler bunu ve yaşadık bu anları. Hatta daha da ileri gidip benim kendisiyle Başkan Akyürek’in arasını açmamı bile kastettiler. Eklediler.. Allah’a havale edildim. Hepimiz o gömleği giyeceğiz. Havale ettiğiniz mektubu hep birlikte okuyacağız. Sabırlı olun!
Benim 3 kişinin oturduğu ortamda en az 2 kişiye muhalif olabileceğimi yakın çevrem çok iyi bilir. Tutamam kendimi muhalefet ederim. İslamcılık geçmişimle alakalı psikolojik bir durum benimkisi. Doğam bu benim.
Yüzde 64.3 oy oranıyla bu şehrin başına geçmiş insanın projeleri daha açıklanırken eleştirmeye başlayan o kadar çok insan varken bu kadar çok oyu kim veriyor onu da anlamış değilim. Neyse bu konu böyle uzar gider.

Aracımızla kendimizi sokaklara atmayalım. Şehrimizin değerli büyüklerinden Şeref Nalçacıgil ağabeyimizi bir akşam vakti iş çıkışında Kayalıpark’ta yürürken gördüm. İhtimal evine gidiyordu. Ve o kadar variyetine rağmen aracını kullanmıyor ve kimseyi sıkıntıya sokmuyor. Bu da güzel örneklerden birisi.
Çarşı merkezine indiğinde aracından inip birbirine tehditler savuracağına millet toptan kar kalkıncaya kadar aracını kullanmasın. Olsun bitsin. Bir de araçlarınızı güzel güzel yerlere koyup hem ekiplere yardımcı olmak istemeyip hem de “yanıyoruz” naraları atanlara da buradan selamlarımı iletiyorum.
Bu yazı toplam 196 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum